English
جمعه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۹, ۱۶:۵۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

استاندار خوزستان اعلام کرد: ضرورت ورود ژنراتورهای برق برای افزایش تولید

استاندار خوزستان اعلام کرد: 
ضرورت ورود ژنراتورهای برق برای افزایش تولید
استاندار خوزستان با تاکید ویژه بر لزوم صرفه‌جویی مردم و دستگاه‌های دولتی استان در مصرف برق، گفت: برای کاهش مصرف برق در ساعات اوج مصرف باید ژنراتورهای تامین برق، تجهیزات آب و فاضلاب و واحدهای صنعتی به کمک نیروگاه‌های تولید برق بیایند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایسنا، سید جعفر حجازی در نشست تامین آب و برق خوزستان که در سالن جلسات استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: روند گرم شدن هوا از نیمه خرداد در کشور آغاز شد. در این هفته نیز مصرف برق افزایش یافت و موجب تعطیلی 2 روزه کشور شد.
وی افزود: از طرفی تعطیلی‌ها موجب خسارت‌هایی می‌شود و از سویی این افزایش دما بر خلاف گذشته که کوتاه مدت بوده، امسال روند طولانی تری داشت است.
حجازی در خصوص مشکلات پیش آمده در صنایع کوچک، اظهارکرد: در استان 500 واحد کوچک صنعتی وجود دارد که برای تولید دچار مشکل شده‌اند. گرمای شدید راندمان تولید را پایین آورده و کارگران در این مدت نمی‌توانند به طور معمول کار کنند. باید به قشر کارگر از طریق یارانه یا امثال آن کمک شود؛ کار کارگر خوزستانی در شرایط یکسانی با کارگر یک استان خوش آب و هوا قرار ندارد و باید برای او امتیاز جداگانه‌ای قایل شد.
استاندار خوزستان با اشاره به زمان اوج مصرف برق در روزهای تعطیل، بیان‌کرد: در ساعت 12 روز 20تیرماه 5284 مگاوات و در همان ساعت مشابه در روز 21 تیرماه 5533 مگاوات برق مصرف شده است. در ساعت 15 روز 22 تیرماه نیز 6100 مگاوات برق مصرف شده است.
او ادامه داد: اگر ما بتوانیم حداقل 300 مگاوات مصرف برق را کاهش دهیم و اگر 10 استان دیگر نیز از این روند تبعیت کنند، کشور از بحران تولید برق خارج می‌شود و دیگر نیاز به تولید برق منجر به هدر رفت آب نمی‌شود.
حجازی در ادامه با اشاره به راه‌کارهای ارایه شده از سوی استانداری خوزستان، عنوان کرد: رسانه‌ها باید الگوی مصرفی را به مردم معرفی کنند. ماهیت این کار بازرگانی نیست. رسانه‌ها در راستای مصوبه مقاوم معظم رهبری باید صرفه‌جویی را هر روز به مردم یادآور کنند تا این دوران را پشت سر بگذاریم.
وی یادآورشد: تلاش ما این است که خاموشی نداشته باشیم؛ مردم باید صرفه جویی کنند. از طرفی نیز اداره‌ها از ساعت 14 باید تعطیل شوند و هیچ جلسه‌ای برگزار نشود. به شرکت نفت نیز اخطار دادیم که ساعت‌های مقرر را رعایت کند.
استاندار خوزستان یادآورشد: باید تعداد ژنراتورها مشخص شود. کمیته اطلاع رسانی راه‌اندازی شود و همه دستگاه‌های اجرایی و مردم در مورد شرایط کنونی مصرف برق توجیه شوند.
ایسنا
۲۴ تیر ۱۳۸۹ ۱۳:۱۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.