English
شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹, ۰۴:۴۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

‌مصوبه ویژه دولت برای رفع مشکل آب، برق و گاز شهرک‌های صنعتی

‌مصوبه ویژه دولت برای رفع مشکل آب، برق و گاز شهرک‌های صنعتی
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس از مصوبه ویژه دولت برای رفع مشکل آب، برق و گاز شهرک‌های صنعتی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، علی همت اظهار داشت: اجرای مصوبه ویژه دولت برای رفع مشکل آب، برق و گاز شهرک‌های صنعتی توسط دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط، بستر مناسبی برای توسعه شهرک‌های صنعتی فراهم می‌کند.
وی افزود: بر اساس این مصوبه دستگاه‌های اجرایی مکلفند، منابع مالی لازم را برای تأمین آب، برق و گاز تا درب واحدهای صنعتی و مجتمع‌های تولیدی کشاورزی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را محاسبه و سالانه به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت رئیس جمهور ارائه تا از محل مناسب بودجه‌ای، تأمین اعتبار و نسبت به اجرای زیرساخت‌ها اقدام کنند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه هیئت دولت دستگاه‌های اجرایی را به ارائه منابع مالی لازم برای تأمین آب، برق و گاز تا درب واحدهای صنعتی و مجتمع‌های تولید کشاورزی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مکلف کرده است، بیان داشت: با توجه به این مصوبه مجمع عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی ایران با پیشنهاد هیئت مدیره، نسبت به کاهش قیمت متناسب با اعتبار در قوانین بودجه سالانه برای آماده‌سازی شهرک‌ها و نواحی صنعتی قبل از شروع بهره‌برداری اقدام می‌کنند.
مدیر‌عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس با بیان اینکه پیش از این هیئت دولت در مصوبه‌ای دستگاه‌های اجرایی را مکلف به تأمین زیرساخت‌ها تا ورودی درب شهرک‌های صنعتی کرده بود، بیان داشت: متأسفانه در گذشته برخی دستگاه‌ها به ‌دلایل پیش‌بینی شدن اعتبارات لازم، این مصوبه را به نحو مطلوب اجرایی نمی‌کردند.
همت با بیان اینکه اجرای مصوبه ویژه دولت می‌تواند تحول مناسبی در زمینه ایجاد زیرساخت‌های موجود در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان و در نتیجه کیفیت‌بخشی در آنها، فراهم کند، ابراز داشت: با توجه به عزم مدیریت ارشد استان فارس و در رأس آن استاندار و با توجه به ایجاد فضای تعامل و تفاهم بین دستگاه‌های اجرایی برای پیشبرد استراتژی و راهبرد صنعتی شدن فارس، امیدواریم شاهد تحقق این موضوع باشیم.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به وجود 37 شهرک و ناحیه صنعتی در حال واگذاری اجرای این مصوبه می‌تواند علاوه‌بر تسریع در فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز، بستری مناسب را برای تشویق و ترغیب سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در شهرها و نواحی صنعتی فراهم کند.

خبرگزاری فارس
۲۶ تیر ۱۳۸۹ ۱۳:۳۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.