English
جمعه، ۱۳ تیر ۱۳۹۹, ۰۱:۴۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

/به دنبال قطع برق برخی صنایع در روزهای گذشته/ معاون وزیر صنایع و معادن: وزارت نیرو باید محدودیت برق صنایع را با اطلاع قبلی انجام دهد

/به دنبال قطع برق برخی صنایع در روزهای گذشته/ 
معاون وزیر صنایع و معادن: 
وزارت نیرو باید محدودیت برق صنایع را با اطلاع قبلی انجام دهد
با پیگیری‌های وزارت صنایع و معادن، با وزارت نیرو تفاهم شد که محدودیت‌های برق صنایع به صورت برنامه‌ریزی شده و با اطلاع قبلی صورت گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایسنا، محمدمسعود سمیعی‌نژاد - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنایع و معادن - با بیان مطلب بالا افزود: به دنبال گرمای غیرمنتظره و بی‌سابقه هوا در تابستان سال جاری، شاهد بودیم که وزارت نیرو در ساعات پیک مصرف محدودیت‌هایی را نسبت به برق مصرفی برخی صنایع ایجاد کرد.
وی با بیان این‌که نامنظمی محدودیت‌های اعمال شده در مصرف برق صنایع مورد انتقاد وزارت صنایع و معادن قرار گرفته و در جهت رفع آن تلاش شد، خاطرنشان کرد: به دنبال آن و با تفاهم‌نامه امضا شده بین وزرای صنایع و معادن و نیرو، از این پس در صورت لزوم، محدودیت برق صنایع با اطلاع قبلی و طبق برنامه صورت خواهد گرفت.
او تصریح کرد: ‌وزارت صنایع و معادن به عنوان متولی بخش صنایع و معادن کشور به صورت شبانه‌روزی وضعیت برق مصرفی واحدهای تولیدی را زیر نظر داشته و در صورت لزوم مسائل لازم را به وزارت نیرو منتقل خواهد کرد.
سمیعی‌نژاد با بیان این‌که طبق مفاد تفاهم‌نامه امضا شده بین وزیر صنایع و معادن و نیرو، از برخی از صنایع خواسته شد در شرایط فعلی، تعطیلی کاری را از روز جمعه به یکی دیگر از روزهای هفته منتقل کنند، تصریح کرد: همچنین از برخی صنایع خواسته شد برنامه تولید را به ساعات غیر از پیک مصرف منتقل کنند.
وی ادامه داد: کمیته‌های استانی متشکل از رئیس سازمان صنایع و معادن، شرکت شهرک‌های صنعتی، مدیریت برق استانی و نماینده استانداری وظیفه اجرای تفاهم‌نامه‌ یاد شده را در استان‌های مربوطه برعهده دارند.
به گفته او ‌از این پس مدیریت مصرف برق در شهرک‌های صنعتی و صنایع بزرگ و مادر به صورت برنامه‌ای و منظم انجام خواهد شد و وزارت نیرو باید محدودیت‌هایی همچون انتقال تعطیلات کاری از روز جمعه به دیگر روزهای هفته را از قبل به صنایع مربوطه اطلاع دهد.
معاون معدنی وزیر صنایع و معادن تصریح کرد:‌ طبق تفاهم‌نامه امضا شده، سازمان‌های برق منطقه‌ای موظفند در شرایط فعلی که با محدودیت‌های ناشی از گرمای بی‌سابقه هوا مواجهیم، محدودیت مصرف برق صنایع را از قبل و به صورت برنامه‌ریزی شده به آن‌ها اطلاع دهند تا واحدهای تولیدی برنامه‌ریزی لازم را در این زمینه انجام داده و روند تولید صنایع با خلل مواجه نشود.
گفتنی است که در روزهای گذشته و به دنبال گرمای بی‌سابقه هوا، برق مصرفی برخی واحدهای تولیدی همچون ریخته‌گری‌ها و صنایع بزرگی چون شرکت خودروسازی سایپا و شرکت فولاد خوزستان برای ساعاتی با قطعی مواجه شده و انتقاد صنعتگران را برانگیخته بود.
ایسنا
۲۶ تیر ۱۳۸۹ ۱۷:۴۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.