English
شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹, ۱۴:۳۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

۵۰‬هزارپل کلید مینیاتوری غیراستاندارد درپایتخت کشف شد

 ۵۰‬هزارپل کلید مینیاتوری غیراستاندارد درپایتخت کشف شد
مدیر کل استاندارد وتحقیقات صنعتی استان تهران گفت: با شناسایی یکی ازافرادفعال درعرصه تهیه و توزیع کالاهای غیراستاندارد ‪۵۰‬ هزار پل کلید مینیاتوری غیراستاندارد از یک واحد صنفی در تهران کشف و واحد صنفی مذکور پلمب شد

مهدی پورهاشم روز چهارشنبه درجمع خبرنگاران افزود: شخص مذکور ازطریق مبادی غیر رسمی با وارد کردن کلید فیوزهای مینیاتوری غیراستاندارد محصول چین، با جعل علامت استاندارد و آرم شرکت معروف ‪ Famp;G‬اقدام به توزیع این محصول در تهران و شهرستانها می کرد.

وی خاطرنشان کرد: با شناسایی این فرد، مشخص شد نامبرده سابقه جعل در این بخش داشته بطوری که پارسال ازطریق استاندارد به مراجع قضایی برای برخورد و صدور حکم معرفی شده بود.

پورهاشم گفت: این محصول کاربرد فراوانی در صنعت برق دارد و عمده مصرف کنندگان آن وزارت نیرو و شرکت‌های برق منطقه‌ای هستند.

وی ادامه داد: فرد مذکور با همکاری نیروی انتظامی دستگیر شده و پرونده او دراختیار مرجع قضایی قرار گرفته است.

این مسوول ضمن هشدار به مصرف‌کنندگان درخصوص تهیه کالاهای غیراستاندارد، افزود: تشخیص نوع کالای غیراستاندارد از استاندارد، بخاطر سوء استفاده برخی افراد و جعل علامت و نشان استاندارد کار دشواری است ولی ما تلاش خود را درجهت حفظ حقوق مصرف‌کنندگان با نظارت بیشتر بر بازار معطوف کرده ایم.

وی گفت: استفاده ازاین نوع کالای توقیف شده به دلیل اینکه محدود و کنترل کننده جریان برق است و چون کیفیت لازم را ندارد موجب تحمیل خسارت زیادی به مصرف‌کنندگان می‌شود.

پورهاشم یادآورشد: هر نوع کالای مشمول استاندارد اجباری بخاطر حفظ ایمنی جانی و مالی مردم باید براساس شرایط قانونی از کیفیت لازم برخوردار باشد درغیر این صورت استاندارد و تحقیقات صنعتی اجازه عرضه و تولید آن محصول را نخواهد داد.

وی اضافه کرد: براساس مصوبه دولت، دستگاههای اجرایی به هیچ عنوان اجازه ندارند کالای غیراستاندارد خریداری کنند درغیر این صورت ذیحسابان ادارات موظف به پرداخت وجوه مربوط به این خریدها نیستند و دستگاههای نظارتی نیز بصورت دقیق باید بر این امر نظارت و کنترل داشته باشند.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان تهران گفت: گمرک هم براساس قانون موظف است قبل از اجازه ترخیص کالاها در مبادی رسمی، از آنها نمونه‌گیری کرده و برای آزمایش به آزمایشگاههای مرجع استاندارد یا همکار ارسال کند تا پس از انجام آزمایش و تایید استاندارد اجازه ورود یا خروج به کالاها داده شود.

پورهاشم افزود: برنامه ریزی دقیقی برای کنترل بازاردردستورکار این اداره کل قرار گرفته تا درجهت حفظ حقوق مصرف‌کننده با عوامل تهیه و توزیع کالاهای غیراستاندارد مطابق قانون برخورد شود.

وی از رسانه‌ها خواست در جهت آگاه‌سازی جامعه، استاندارد و تحقیقات صنعتی را یاری کرده تا همه اقشار جامعه با آگاهی درخصوص خرید کالای مورد نیاز، از خرید محصولات
بی کیفیت و فاقد استاندارد خودداری کنند.

وی تاکید کرد: این اداره کل نیازبه همکاری بیشترمردم برای شناسایی محصولات غیراستاندارد و بدون کیفیت دارد تا ازطریق شماره تلفن ‪ ۴۴۴۶۴۳۴۰)‬روابط عمومی)، محصولات و کالاهای غیراستاندارد را معرفی کنند

ایرنا
۲۲ خرداد ۱۳۸۷ ۱۸:۳۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.