English
سه شنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۸, ۰۶:۰۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ساخت و احداث نیروگاه تشرین در سوریه

ساخت و احداث نیروگاه تشرین در سوریه
پیمانکاران ایرانی در سویه موفق به ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی با ظرفیت 480 مگاوات شده‌اند که این نیروگاه تا قبل از پایان سال 2010 به وزارت نیروی سوریه تحویل داده خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج، علیرضا مدرسی مدیر پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی تشرین با اعلام این مطلب گفت: این نیروگاه دارای سه واحد است که دو واحد آن با توربین بخار و یک واحد آن با نیروی گاز فعالیت خواهند کرد که ظرفیت هر یک از این واحدها، 160 مگاوات می‌باشد.
وی افزود: نیروگاه سیکل ترکیبی تشرین به صورت EPC از سوی پیمانکاران ایرانی ساخته شده و تمام تجهیزات این نیروگاه نیز توسط مهندسان کشورمان ساخته و تامین گردیده است.
وی افزود: برای ساخت نیروگاه تشرین، تاکنون بالغ بر 3 میلیون و 700 نفر ساعت کار انجام شده است و پیمانکاران ایرانی توانسته‌اند در زمینه حفظ ایمنی رکورد جهانی را بشکنند، زیرا این پروژه بدون هیچ حادثه‌ای در مراحل پایانی قرار دارد.
مدرسی اذعان داشت: واحد اول نیروگاه سیکل ترکیبی تشرین 35 روز قبل از موعد مقرر و واحد دوم این پروژه نیز 45 روز پیش از موعد تعیین شده تحول داده شده است.
مدیر پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی تشرین گفت: تمامی این نیروگاه تا دو ماه دیگر ساخته و به وزارت نیروی سوریه تحویل داده می‌شود و ما تاکنون در اجرای این پروژه 99 درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌ایم.
به گفته وی، در اجرای پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی تشرین 5 پیمانکار حضور داشته‌اند و اجرای پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی تشرین موجب شده است تا قطعی برق سوریه که روزانه بین 3 تا 4 ساعت اعمال می‌شد به 1 تا 2 بار در ماه کاهش بیابد.
گفتنی است قرارداد پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی تشرین در سال 86 منعقد شده است و این نیروگاه در 50 کیلومتری جنوب شرقی دمشق احداث شده است.

خبرگزاری موج
۱ آبان ۱۳۸۹ ۱۹:۰۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.