English
جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹, ۱۶:۵۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

پست و خط انتقال 230 کیلوولت ملایر با حضور معاون اول رئیس جمهور به بهره برداری رسید

پست و خط انتقال 230 کیلوولت ملایر با حضور معاون اول رئیس جمهور به بهره برداری رسید
پست و خط انتقال 230 کیلوولت ملایر طی مراسمی با حضور دکتر رحیمی معاون اول رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از روابط عمومی برق منطقه ای باختر، در مراسم افتتاح این طرحها، دکتر رحیمی معاون اول رئیس جمهور ضمن پرافتخار خواندن وزارت نیرو اظهار داشت: هم اکنون به اندازه کل مصرف کشور در زمان پیک بار قادر به تولید برق هستیم که به توجه به نزدیک شدن به مرز تولید 60 هزار مگاواتی انرژی الکتریکی می توانیم علاوه بر مصرف داخلی حدود 10 هزار مگاوات انرژی برق نیز صادر کنیم.
وی افزود: صادرات برق صادرات پرسودی است که در مقابل می توانیم در این بخش سرمایه گذاری بیشتری داشته باشیم.
معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: صنعت برق صنعتی زیربنایی و مادر است که کل صنعت ما به آن وابسته است و ما در این صنعت با تکیه بر منابع و متخصصان داخلی از وضعیت مطلوبی برخوردار هستیم.
بر اساس این گزاش وزیر نیرو نیز در این مراسم با اشاره به شدت گرمای تابستان گذشته و طولانی شدن مدت آن اظهار داشت: تمام تلاش صنعت برق بر آن بوده تا مشکلی جهت تأمین انرژی الکتریکی مورد نیاز پیش نیاید که صنعت برق از این امتحان به نحو مطلوب سربلند بیرون آمد.
مهندس نامجو افزود: هم اکنون رینگ 400 کیلوولت شبکه انتقال کشور تکمیل گردیده و شبکه برق کشور از پایداری مطلوبی برخوردار است.
وی با اشاره به ایجاد ظرفیت 58300 مگاواتی بیان داشت که از لحاظ تأسیسات و تجهیزات صنعت برق در منطقه دارای رتبه اول هستیم و باوجود موانع ایجاد شده و تحریمهای اعمال شده، می توانیم تا تابستان آینده 4500 مگاوات انرژی برق به ظرفیت شبکه کشور اضافه کنیم.
وزیر نیرو همچنین گفت: 100 درصد جمعیت استان همدان تحت پوشش شبکه برق بوده و در 5 سال گذشته 60 درصد کل ظرفیت پست و خطوط انتقال این استان در دولت نهم و دهم ایجاد شده و نیز با احداث یک نیروگاه 750 مگاواتی توسط بخش خصوصی و تولید 300 مگاوات برق از طریق نیروگاههای تولید پراکنده اشتغال خوبی در این استان ایجاد خواهد شد.
مهندس نامجو افزود: به توجه به طرح هدفمند کردن یارانه ها در کشور بسته برق بارها در کار گروه تحول اقتصادی مورد بررسی قرار گرفته و آخرین مراحل خود را طی می کند، بر این اساس 70 درصد مشترکین مبلغی کمتر از 4 هزار تومان به هزینه برق مصرفی شان افزوده خواهد شد.
وی افزود: با صرفه جویی که از طرح هدفمند کردن یارانه ها حاصل خواهد شد نیاز کمتری به سرمایه گذاری آینده خواهیم داشت این امر موجب میشود ظرفیت موجود صرف توسعه اشتغال و زیرساختهای برق کشور شود.علاوه بر این با شرایطی که در کشور ایجاد خواهد شد در نظر است تمام تصدیهای وزارت نیرو به مردم واگذار شده و وزارت نیرو به نقش حاکمیتی و نظارتی خود بپردازد.

روابط عمومی برق منطقه ای باختر
۲ آبان ۱۳۸۹ ۱۵:۳۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.