English
جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹, ۱۷:۱۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نیروگاه500 مگاواتی در ایلام ساخته می شود

نیروگاه500 مگاواتی در ایلام ساخته می شود
مدیر عامل برق منطقه غرب کشور از ساخت یک نیروگاه 500 مگاواتی در استان ایلام خبر داد و و افزود: نیروگاه 100 مگاواتی پتروشیمی نیز تکمیل شده است و با همه ظرفیت به کمک برق استان آمده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایسنا ، عبدالعزیز کریمی در مراسم افتتاح پست فوق توزیع شهرستان ملکشاهی اظهار کرد: مصرف فعلی شهرستان ملکشاهی 7 مگاوات است و ما 30 مگاوات نصب کرده‌ایم که ناپایداری و ضعف ولتاژ را به طور کامل رفع می‌کند و توان پاسخ گویی به نیازهای جدید را دارد همچنین با بهره برداری از این پست ظرفیت برق شهرستان ملکشاهی 5 برابر شده است.
وی با بیان اینکه 46 کیلومتر خط انتقال برای این پروژه نصب شده است افزود: اعتبار هزینه شده برای خط انتقال 5 میلیارد و200 میلیون تومان بوده است و برای پست فوق توزیع نیز 3 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
کریمی گفت: این پروژه در سال 85 کلنگ زنی شد و بنا بود ظرف مدت 2 سال به بهره برداری برسد اما مشکلات مربوط به تهیه زمین دارای مشخصات خاص پروژه و محدودیت های مالی و همچنین وجود معارضان بر سر راه خط انتقال که هم محیط زیست، منابع طبیعی ، پتروشیمی و تعدادی از مردم را شامل می شدند کار را با تاخیر مواجه کرد.
مدیر عامل برق منطقه غرب کشور از استاندار ایلام برای تملک زمین های مربوط به پروژه های مهم منطقه‌ای و استانی که در دست ساخت است استمداد طلبید و اضافه کرد: ما یک خط 230 از دره شهر به ایلام در دست ساخت داریم که متاسفانه هنوز موفق به انجام آن به دلیل برخی مشکلات یاد شده نشده‌ایم.
در این مراسم مجتبی اعلایی استاندار ایلام نیز گفت: از سال گذشته این سومین پست است که در استان به بهره برداری می رسد و هم اکنون نیز دو پست230 در دره شهر و دهلران در دست ساخت است و درایلام پک پست در دست توسعه که تحول بسیار خوبی در برق استان ایجاد می کند.
استاندار ایلام با انتقاد شدید از معارضان دولتی و خصوصی مسیرهای خط انتقال انرژی و پست‌های توزیع برق خاطرنشان کرد: دستگاه‌های دولتی که توسعه را در استان مطالبه می کنند خود باید زمینه را برای توسعه آماده کنند نه اینکه مانع توسعه شوند مردم نیز نباید باعث شوند پروژه‌های ما به شدت گران تمام شوند.
اعلایی چنین رفتارهایی را از سوی بخش دولتی و خصوصی سبب فرار سرمایه گذاران و تاخیر در توسعه استان دانست و گفت: اعتبارات پروژه‌ها با خون دل به دست می آید و ما به جای آنکه چهار برابر از این اعتبارات استفاده کنیم به سبب وجود معارضان یک چهارم استفاده می کنیم و این باعث می شود نرخ رشد در استان کند شود.
ایسنا
۱۲ آبان ۱۳۸۹ ۱۴:۴۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.