English
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹, ۱۱:۴۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وزیر نیرو بر لزوم راه اندازی شرکت های خدمات انرژی (ESCO) در کشور تا پایان امسال تاکید کرد.

وزیر نیرو بر لزوم راه اندازی شرکت های خدمات انرژی (ESCO) در کشور تا پایان امسال تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج، نامجو در نشست هفتگی شورای برق این وزارتخانه اظهار داشت: بر اساس طرح جامع برق و نیز رهنمودهای کتاب اول وزارت نیرو، می بایست تا پایان امسال حداقل یک شرکت خدمات انرژی در هر استان راه اندازی شود.
نامجو گفت: راه اندازی شرکت های خدمات انرژی در کشور می تواند افزون بر ایجاد اشتغال در انجام امور وزارت نیرو نیز موثر باشد.
وزیر نیرو با بیان اینکه توقع ما این است که در هر استان یک شرکت خدمات انرژی فعالیت کند، تصریح کرد: سازمان های مربوطه می بایست در این زمینه نهایت دقت و تلاش را به کار برند.
نامجو گفت: باید سامانه ای طراحی شود تا هر خانواده با مراجعه به آن بتواند با ارایه اطلاعات مصرفی خود میزان هزینه مصرف را دریافت کند.
وی ادامه داد: در صورت راه اندازی این سامانه هر خانوار می تواند راهنمایی و اطلاعات لازم را در زمینه کالاهای مختلف با مصرف انرژی پایین و صرفه اقتصادی دریافت کند.
وزیر نیرو در این نشست همچنین بر راه اندازی و توسعه آزمایشگاه های انرژی در کشور تاکید کرد و گفت: وجود آزمایشگاه های انرژی و مراجعی که در کشور بتوان به آن مراجعه کرد، لازم و حتمی است.
نامجو افزود: آزمایشگاه مرجع انرژی می تواند الگوهایی برای مصرف انرژی تعریف کرده و ضوابط قانونی اعمال الگوی مصرف را نیز اجرایی کند.
وی با اشاره به اینکه مصرف انرژی یک واحد تولیدی استفاده از کل شبکه انرژی کشور است، تصریح کرد: با فعال شدن روش های نظارتی درست، می توان انتظار داشت مازاد مصرف یک واحد تولیدی مشمول جریمه شده و کاهش یابد.

خبرگزاری موج
۱ آذر ۱۳۸۹ ۱۳:۳۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.