English
یکشنبه، ۱۷ آذر ۱۳۹۸, ۰۲:۲۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

برگزاری مانور بزرگ ایمنی در برابر حوادث

برگزاری مانور بزرگ ایمنی در برابر حوادث
این مانور براساس وقوع زلزله 3/6 ریشتری فرضی برنامه ریزی شده است.
مشاور وزیر نیرو در امور ایثار گران و فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو گفت: همزمان با هفته بسیج، مانور بزرگ ولایت (ایمنی در برابر حوادث) روز یکشنبه (فردا) برای نخستین توسط وزارت نیرو برگزار می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، سردار "ابراهیم راحمی" افزود: در برگزاری این مانور بزرگ دستگاه های ذیربط شامل مرکز مقاومت بسیج، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، شهرداری، سازمان آتش نشانی، مرکز اورژانس، شرکت گاز، جمعیت هلال احمر، اداره کل حراست و نیروی انتظامی مشارکت خواهند داشت.
به گفته وی، این مانور صبح روز یکشنبه (هفتم آذرماه جاری) پس از برگزاری مراسم صبحگاه مشترک دو هزار نفری بسیج صنعت آب و برق با حضور جمعی از مقام های لشکری و کشوری برگزار می شود.
مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران و فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو تصریح کرد: هدف از برگزاری این مانور افزایش میزان آگاهی و آشنایی کارکنان این وزارت خانه با حوادث احتمالی، تمرین مدیریت بحران به منظور مقابله با آن، ارایه آموزش های تئوری و کنترل وضعیت موجود تسهیلات و تجهیزات مورد نیاز در هنگام حوادث محسوب می شود.
سردار راحمی با بیان اینکه این مانور براساس وقوع زلزله 3/6 ریشتری فرضی برنامه ریزی شده است، گفت: با توجه به آنکه در هنگام بروز بحران ارگان ها و دستگاه های ذیربط درگیر حوادثی ناشی از پیامدهای بعد از بحران هستند، لذا برگزاری چنین مانورهایی موجب خواهد شد تا وزارت نیرو آموزش های ضروری و لازم را از دستگاه های ذیربط فرا گیرد.
وی با بیان اینکه سعی می شود برگزاری این مانور تا حد ممکن با شرایط واقعی منطبق باشد، افزود: در اجرای این مانور ضمن قطع کردن آب، برق، گاز و عدم استفاده از آسانسور و پله ها امکانات ویژه ای نظیر استفاده از بالگرد، پله های بلند خودرویی، سگ زنده یاب و عوامل امدادرسان پیش بینی شده است.


سایت خبری وزارت نیرو
۶ آذر ۱۳۸۹ ۱۴:۵۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.