English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۰۸:۵۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

کاهش قیمت لوازم خانگی بعد از هدفمندی یارانه‌ها

کاهش قیمت لوازم خانگی بعد از هدفمندی یارانه‌ها
همزمان با اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و با افزایش تقاضا برای خرید لوازم خانگی کم ‌مصرف، قیمت این لوازم کاهش می یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از وزارت صنایع و معادن؛ حبیب اله انصاری دبیر کل انجمن صنایع گاز و لوازم خانگی ایران، با بیان این مطلب افزود: از این پس مصرف کنندگان در پی خرید لوازم خانگی با مصرف کم انرژی و جایگزینی لوازم پر مصرف هستند، با این حساب تولید کنندگان اینگونه وسایل با بازار بزرگی مواجه خواهند بود.
وی ادامه داد: در عین حال، با بالا رفتن میزان تقاضا و استفاده کارخانجات از حداکثر ظرفیت تولید برای جوابگویی به تقاضای بازار، قیمت اینگونه لوازم متناسب با میزان تقاضا با کاهش قیمت مواجه می شود.
انصاری اجرای طرح هدفمندی یارانه ها را فرصت خوبی برای بالا بردن ظرفیت تولید داخلی و صادرات دانست و اضافه کرد: تولید کنندگان داخلی این توان را دارند که در صورت افزایش تقاضا برای تعویض لوازم خانگی پرمصرف با لوازم کم مصرف، جوابگوی این نیاز جدید علاوه بر نیاز فعلی نیز باشند.
وی با تاکید بر بازسازی برخی ماشین آلات تولیدی گفت: بسیاری از ماشین آلات باید بازسازی شوند و ساختار تکنولوژیک آنها تغییر کند که نیاز به حمایت مالی دارند.
انصاری خاطرنشان کرد: علاوه بر تامین اعتبار مورد نیاز باید، زمینه فنی و مهندسی از قبیل نیروی متخصص، آزمایشگاه و واحد تحقیق و توسعه و به طور کلی قدرت مدیریتی واحدهای تولیدی نیز آمادگی لازم را جهت بازسازی و نوسازی ماشین آلات داشته باشد.
دبیر کل انجمن صنایع گاز و لوازم خانگی ایران همچنین از افزایش 26 درصدی صادرات لوازم خانگی انرژی بر، در شش ماهه ابتدای سال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و افزود: طی شش ماهه ابتدای سال بالغ بر 146میلیون دلار لوازم خانگی به کشورهای آسیای میانه، کشورهای همسایه، حوزه خلیج فارس و برخی کشورهای آفریقایی و اروپایی نظیر انگلستان، ایتالیا، آلمان و سوئد صادر شده است.
وی تصریح کرد: در سال 88 با وجود افزایش قیمت مواد اولیه و سایر عوامل تولید نظیر انرژی، هزینه حمل و نقل و عوامل بالا سری، لوازم خانگی کمترین افزایش قیمت را در بین سایر کالاهای تولیدی داشته است./
وزارت صنایع و معادن
۷ آذر ۱۳۸۹ ۱۹:۱۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.