English
یکشنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹, ۱۴:۰۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

/قیمت ‌٧٠٠ تومانی بنزین تکذیب شد/ حسینی در گفت‌وگو با ایسنا: قیمت حامل‌های انرژی از سوی رییس‌ جمهور اعلام خواهد شد

/قیمت ‌٧٠٠ تومانی بنزین تکذیب شد/ 
حسینی در گفت‌وگو با ایسنا: 
قیمت حامل‌های انرژی از سوی رییس‌ جمهور اعلام خواهد شد
وزارت امور اقتصادی و دارایی تعیین قیمت 700 تومانی برای هر لیتر بنزین پس از هدفمند کردن یارانه‌ها که به نقل از وزیر اقتصاد منتشر شده بود را تکذیب کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روابط عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی خبری به نقل از وزیر اقتصاد مبنی بر تعیین قیمت 700 تومانی بنزین همزمان با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها  در یکی از روزنامه‌ها را تکذیب کرد.
در این توضیح که برروی سایت روابط عمومی وزارت اقتصاد منتشر شده آمده است: اعلام خبر تعیین قیمت بنزین 700 تومانی ناشی از برداشت ناصحیح از سخنان وزیر اقتصاد بوده است که صحت نداشته و تکذیب می‌شود.
در این باره سیدشمس‌الدین حسینی ـ وزیر اقتصاد ـ به خبرنگار اقتصادی ایسنا گفت: این امر ناشی از برداشت ناصحیح رسانه‌ها بوده است. قیمت حامل‌های انرژی در آستانه اصلاح قیمت‌ها از سوی رییس ‌جمهور اعلام خواهد شد.
حسینی در تنکابن گفته بود: "در حال حاضر قیمت تمام‌ شده بنزین در کشور معادل هر لیتر 700 تومان است و در حال حاضر هم که بنزین آزاد معادل 400 تومان عرضه می‌شود، دولت به آن یارانه پرداخت می‌کند."
وزیر اقتصاد تصریح کرده بود: "در کشورهایی مثل ترکیه علاوه بر اینکه بنزین با قیمت تمام‌شده عرضه می‌شود بلکه از آن مالیات هم اخذ می‌شود."
به گزارش ایسنا اعلام این موضوع که قیمت تمام‌شده بنزین در کشور معادل 700 تومان است، باعث اشتباه در برداشت برخی رسانه‌ها شده بود که در آن از وزیر اقتصاد نقل کرده بودند که قیمت بنزین پس از هدفمند کردن یارانه‌ها 700 تومان خواهد بود.
طبق قانون قیمت حامل‌های انرژی در یک دوره پنج‌ساله باید به 90 درصد قیمت فوب خلیج فارس برسد. بنابراین لزوما قیمت 700 تومان در مرحله اول به اجرا گذاشته نخواهد شد.
ایسنا
۱۰ آذر ۱۳۸۹ ۲۲:۴۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.