English
یکشنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹, ۱۵:۳۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دستمزد کارگران پس از هدفمند کردن یارانه‌هاباید 50درصد افزایش پیدا کند

دستمزد کارگران پس از هدفمند کردن یارانه‌هاباید 50درصد افزایش پیدا کند
قطعا پس از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها نرخ تورم 4 الی 5 درصد افزایش پیدا می‌کند و نمی‌توان مشکلاتی که برای کارگران و قشر ضعیف جامعه ایجاد می‌شود را با پرداخت یارانه واریزی به حساب‌ها جبران کرد

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با توجه به اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها از سال 1390، دستمزد کارگران باید حداقل 50 درصد افزایش پیدا کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایلنا، عزت الله یوسفیان ملا با بیان این مطلب که باید نرخ دستمزد کارگران در بودجه سال آتی کشور با توجه به اجرای طرح تحول اقتصادی تعیین شود گفت: متاسفانه برخلاف آنچه در قانون لایحه خدمات کشوری ‎آمده است هیچ گاه ما شاهد تعیین دستمزد کارگران براساس افزایش نرخ تورم نبوده‌ایم.
وی افزود: البته باید توجه داشت که افزایش خودسرانه دستمزد کارگران بدون توجه به پشتوانه دولتی تنها منجر به افزایش هزینه‌های تولید و دامن زدن به واردات بی‌رویه به کشور می‌شود.
این نماینده مجلس با اشاره به حمایتی که دولت ترکیه از کارگران این کشور انجام می‌دهد گفت: پشتیبانی از قشر کارگر در کشور همسایه ما موجب رونق روند تولید و همچنین افزایش صادرات آن به اقصا نقاط جهان شده است.
وی متذکر شد: در حال حاضر دولت حلقه مفقود در روابط کارگر و کارفرما است متاسفانه دولت نقش میانجی و حاکم را در مناسبات سه جانبه ایفا می‌کند این درحالی است که قوه مجریه باید یک ضلع مثلث کارگر و کارفرما و دولت باشد.
به گفته یوسفیان قطعا پس از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها نرخ تورم 4 الی 5 درصد افزایش پیدا می‌کند و نمی‌توان مشکلاتی که برای کارگران و قشر ضعیف جامعه ایجاد می‌شود را با پرداخت یارانه واریزی به حساب‌ها جبران کرد.
وی متذکر شد: یارانه‌ای که به حساب مردم واریز می‌شود تنها جوابگوی هزینه‌های خدمات و انرژی خانوار است و باید بقیه نیازهای مردم از طریق پرداخت کمک هزینه‌های نقدی ویا غیر نقدی جبران شود.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: دولت باید با تامین هزینه‌های تحصیلی فرزندان خانواده‌های کارگر کمک کند تا مشکلاتی که از حیث اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها برای این افرادبه وجود می‌آید جبران شود.

ایلنا
۲۲ آذر ۱۳۸۹ ۱۹:۰۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.