English
شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹, ۰۴:۲۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تمایل ایران و روسیه برای همکاری نیروگاهی در کشورهای ثالث

تمایل ایران و روسیه برای همکاری نیروگاهی در کشورهای ثالث
شرکت های ایرانی نظیر مپنا آماده همکاری با شرکت تکنو پروم اکسپورت روسیه برای ایجاد واحدهای جدید نیروگاهی در ایران، روسیه و کشورهای ثالث هستند.
جمهوری اسلامی ایران و روسیه برای همکاری های مشترک در زمینه احداث نیروگاه در کشورهای ثالث ابراز تمایل کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در دیدار قائم مقام شرکت "تکنو پروم اکسپورت" روسیه، با بیان آنکه این شرکت در سال های گذشته همکاری های خوبی با وزارت نیرو در بخش نیروگاهی داشته است، گفت: ایران علاقمند به تداوم این همکاری ها است.
مهندس "محمد بهزاد" با ابراز تمایل ایران برای تداوم حضور پررنگ شرکت روسی در صنعت برق ایران، از مدیران این شرکت خواست: پیشنهادهای خود را برای همکاری های جدید در اختیار شرکت توانیر قرار دهند.
وی همچنین اظهار داشت: شرکت های ایرانی نظیر مپنا آماده همکاری با شرکت تکنو پروم اکسپورت روسیه برای ایجاد واحدهای جدید نیروگاهی در ایران، روسیه و کشورهای ثالث هستند.
بهزاد افزود: انرژی های نو و نیروگاه های تولید همزمان برق و حرارت از دیگر مواردی است که شرکت های ایرانی و روسی می توانند در این زمینه به صورت مشترک همکاری کنند.
قائم مقام مدیرعامل شرکت تکنو پروم اکسپورت روسیه نیز در این دیدار با اشاره به فعالیت های گذشته این شرکت در بخش نیروگاهی ایران، از ابراز تمایل این شرکت برای ایجاد دو واحد نیروگاهی با سوخت ذغال سنگ در ایران خبر داد.       
"الکسی ژیداکوف" گفت: این شرکت تاکنون در بازسازی و تعمیر حدود 400 نیروگاه در جهان مشارکت داشته است و به شرکت های معروفی نظیر آلستوم، زیمنس و میتسوبیشی همکاری دارد.
وی همچنین شرکت های ایرانی فعال در صنعت نیروگاهی را توانمند خواند و افزود: شرکت روسی آماده همکاری با شرکت های ایرانی برای ایجاد واحدهای نیروگاهی در کشورهای ثالث است.   


سایت خبری وزارت نیرو
۲۸ آذر ۱۳۸۹ ۱۳:۵۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.