English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۱۳:۱۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بخش خصوصی خواستار افزایش نمایندگان خود در شورای عالی اصل 44 شد

بخش خصوصی خواستار افزایش نمایندگان خود در شورای عالی اصل 44 شد
در جلسه کمیسیون سند چشم‌انداز و سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی اتاق بازرگانی ایران، بر افزایش تعداد نمایندگان بخش خصوصی در شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از اتاق ایران، در این جلسه "مهدی جاریانی" نایب رییس کمیسیون اصل 44 اظهار کرد: با توجه به اتمام فرایند تصویب قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44، کمیسیون باید کار خود را بر روی تدوین آیین نامه‌ها متمرکز کند.
وی یادآور شد: در این راستا دبیر کمیسیون باید پیش نویس آیین نامه‌ها را تهیه کند تا پس از نظرخواهی و بررسی اعضای کمیسیون، بخش خصوصی بتواند در فرآیند تدوین آیین نامه اجرایی اصل 44 قانون اساسی اثرگذار باشد.
جاریانی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به نتیجه مطلوب از کمیسیون‌های دیگر و اتاق‌های شهرستان‌ها نیز نظرخواهی می‌شود.
"موسی شربتداری" از دیگر اعضای این کمیسیون نیز تصریح کرد: "شان اثرگذاری" در اجرا و تسهیل در اجرایی شدن سیاست‌های کلی اصل 44 است.
وی ادامه داد: در اجرای این قانون آنچه مهم است، آیین نامه‌ها هستند که ارایه راهکار می‌کنند و ما باید در تدوین آنها نقش پررنگی داشته باشیم.
شربتداری وظیفه کمیسیون را بررسی اجرای اصل 44 از منظر بخش خصوصی عنوان و تاکید کرد:‌با برگزاری کارگروه‌ها و اطلاع‌رسانی در این زمینه می‌توانیم از صاحبنظران بخش خصوصی نیز مشورت بگیریم.
وی افزود: به این ترتیب اصناف و تشکل‌ها نیز متوجه می‌شوند که کمیسیون اصل 44 به عنوان نماینده آنها در تحقق این اصل است.
گفتنی است، در خصوص اصلاح بند (17) ماده (42) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44، در این کمیسیون عنوان شد: به منظور افزایش مشارکت ذینفعان در تصمیم‌سازی و ارایه نظرات کاربردی در بخش‌های تجارت، صنعت، کسبه، دانشگاهیان و تعاونی‌ها پیشنهاد می‌شود، خبرگان و صاحبنظرانی از حوزه های مذکور به تعداد پنج نفر به پیشنهاد اتاق بازرگانی ایران و تایید وزیر دارایی و با حکم رییس جمهور انتخاب شوند.
همچنین در این کمیسیون اکثریت مصوبات کمیسیون‌های اقتصاد کلان، بازرگانی و اداری مجلس شورای اسلامی مورد تایید قرار گرفت.
در انتهای جلسه نیز با موافقت اعضا مقرر شد این کمیسیون برگزاری سمینار آشنایی و فرهنگ سازی برای اجرای اصل 44 قانون اساسی را به عنوان یکی از برنامه‌های آتی خود در دستورکار قرار دهد.

اتاق ایران
۱ تیر ۱۳۸۷ ۱۷:۳۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.