English
پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹, ۰۴:۲۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مالکیت مردم بر ثروت ها و منابع کشور از آثار هدفمندسازی یارانه ها است

مالکیت مردم بر ثروت ها و منابع کشور از آثار هدفمندسازی یارانه ها است
هدفمندسازی یارانه ها نوعی توزیع عادلانه ثروت است که احساس امنیت اجتماعی و ملی را به همراه خواهد داشت.
قائم مقام وزیر نیرو یکی از آثار مهم هدفمندسازی را مالکیت مردم بر ثروت ها و منابع کشور دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، دکتر "علی ذبیحی" روز شنبه (امروز) در همایش "تبیین بایسته های قانون هدفمندسازی یارانه ها" گفت: هدفمندسازی یارانه ها نوعی توزیع عادلانه ثروت است که احساس امنیت اجتماعی و ملی را به همراه خواهد داشت.
وی یکی از بخش های مهم لایحه تحول اقتصادی دولت را هدفمندسازی یارانه ها عنوان کرد و افزود: لایحه تحول اقتصادی از بخش های مختلفی تشکیل شده که یکی از این بخش ها هدفمند سازی یارانه ها است.
ذبیحی همچنین اضافه کرد: هدفمندسازی یارانه ها یک تحول بزرگ و تاثیرگذار در تمام فرآیندهای فردی و اجتماعی در کشور است.
وی با تاکید بر لزوم افزایش آگاهی مدیران آب و برق از جزئیات طرح هدفمندسازی یارانه ها، خاطرنشان کرد: مدیران به عنوان مبلغان این قانون می بایست از سایر افراد جامعه اطلاعات و بصیرت بیشتری داشته باشند.
قائم مقام وزیر نیرو همچنین افزود: می بایست نشست های متعددی برگزار شده و اطلاعات هر یک از مدیران به روز شود تا بتوانیم پاسخگوی مردم باشیم.
ذبیحی سپس حوزه های آب، برق و انرژی را از بخش های مهم قانون هدفمندسازی یارانه ها ذکر کرد و گفت: در صورتی که پیشینه این قانون و مسایل و چالش های پیش روی آب و انرژی کشور را بررسی کنیم در خواهیم یافت که اجرای هدفمندسازی یارانه ها از اهمیت بالایی برخوردار است.
ذبیحی با بیان اینکه برای برخورداری از زندگی همراه با رفاه و آسایش بیشتر، می باید اقتصادی پویا وجود داشته باشد، تصریح کرد: اقتصاد بر اساس منابع و ثروت های موجود باید برنامه ریزی شود.
وی از هدررفت سالانه میلیاردها تومان از سرمایه های ملی کشور خبر داد و گفت: به دلیل عدم استفاده درست و مدیریت صحیح بر منابع به راحتی سرمایه های عظیمی در کشور به هدر می رود.
ذبیحی همچنین اضافه کرد: از سوی دیگر نیز شاهد نیاز بسیاری به سرمایه گذاری در بخش های مختلف کشور هستیم.
ذبیحی آثار هدفمندسازی یارانه ها را بر روند سرمایه گذاری و تحول اقتصادی در کشور بسیار مهم توصیف کرد و افزود: این طرح در گام نخست با اصلاح قیمت ها اتفاق افتاد که امید است بدون اثر منفی بر معیشت و زندگی مردم ادامه یافته و تکمیل شود.
قائم مقام وزیر نیرو همچنین با تاکید بر لزوم واقعی شدن قیمت های آب و برق، اظهار داشت: در صورت واقعی شدن قیمت ها، سرمایه گذاری های کلانی اتفاق خواهد افتاد که به سود آب و برق کشور خواهد بود.
ذبیحی خاطرنشان کرد: اگر اقتصاد با معیشت اقشار مختلف جامعه پیوند داشته باشد، کنترل و مدیریت آن بهتر انجام می شود.
ذبیحی ادامه داد: در این حالت مردم به جای دولت بر اقتصاد و کشور مدیریت می کنند.
ذبیحی به معضلات و آسیب های اجتماعی در کشور به عنوان یکی از مصادیق فقر اشاره کرد و گفت: اگر در جامعه حداقل هایی ایجاد شود و مردم از رفاه و عدالت اجتماعی برخوردار شوند، امنیت افزایش و آسیب های اجتماعی کاهش خواهد یافت.


سایت خبری وزارت نیرو
۱۱ دی ۱۳۸۹ ۱۸:۲۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.