English
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۹:۱۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مدیرعامل سازمان بهره‌وری انرژی ایران (سابا) گفت: با توجه به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، اصلاح ساختار فرآیندهای تولیدی و انرژی‌بر در کشور ضروری است و سازمان بهره‌وری انرژی هم اکنون با جدیت این امر را دنبال می کند.

مدیرعامل سازمان بهره‌وری انرژی ایران (سابا) گفت: با توجه به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، اصلاح ساختار فرآیندهای تولیدی و انرژی‌بر در کشور ضروری است و سازمان بهره‌وری انرژی هم اکنون با جدیت این امر ر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا، 'سعید مهذب ترابی' اظهار داشت: سازمان بهره‌وری انرژی ایران هم اکنون بدنبال فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی مردم در زمینه بهره‌وری انرژی در کشور است و در این راستا آموزش عمومی در زمینه صرفه‌جویی انرژی برای پرداخت هزینه کمتر بابت مصرف انرژی در دستور کار این سازمان قرار دارد.
وی تاکید کرد: سابا برای کاهش مصرف انرژی در صنایع و مصارف خانگی حمایت‌های قانونی و مالی لازم را انجام می دهد، ضمن آنکه حمایت فنی و مهندسی از واحدهایی که در راستای بهینه‌سازی مصرف انرژی فعالیت کنند از برنامه‌های این سازمان است.
وی ادامه داد: حمایت از ایده‌های جدید در زمینه بهره‌وری انرژی در کشور از دیگر مواردی است که در سابا پیگیری می شود.
مهذب ترابی در مورد شرکت‌های خدمات انرژی (اسکو) گفت: شرکت‌های خدمات انرژی از نظر ساختاری تاییدیه فعالیت خود را از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری دریافت می کنند، اما سابا در نظر دارد تا نیروهای این شرکت‌ها را آموزش دهد.
این مقام مسوول تصریح کرد: در نظر داریم برای کارکنان شرکت‌های خدمات انرژی دوره‌های بازآموزی سالیانه برگزار کنیم تا مقوله بهینه‌سازی انرژی بدست متخصصان این امر صورت گیرد و کسانی این کار را انجام دهند که تخصص آنها بهینه‌سازی انرژی است.
وی در مورد مصرف انرژی در صنعت سیمان اظهار داشت: شدت مصرف انرژی در این صنعت با میانگین جهانی برابری می کند اما سایر صنایع دارای مشکلاتی هستند که علت آن فرسودگی تجهیزات و استفاده از فن‌آوری قدیمی است.
مهذب ترابی افزود: سابا به صنایعی که دارای شدت مصرف انرژی بالا هستند کمک می کند تا شدت مصرف انرژی خود را کاهش دهند و در این راستا حمایت مالی و یارانه‌ای از نظر ارائه تسهیلات و حمایت فنی و مهندسی صورت می گیرد.
وی اظهار داشت: بخش فولاد در کشور از جمله صنایعی است که شدت مصرف انرژی آن بالاست و با توجه به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها بدنبال کاهش شدت مصرف انرژی در این صنعت هستیم.
وی در پایان بر لزوم هماهنگی در امر هوشمندسازی کنتورها در بخش‌های آب، برق وگاز تاکید کرد.

ایرنا
۱۹ دی ۱۳۸۹ ۱۹:۰۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.