English
جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹, ۲۲:۰۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

معاون وزیر صنایع ‌و معادن: در صورت قطع برق در معادن بزرگ با کاهش تولید مواجه می‌شویم

معاون وزیر صنایع ‌و معادن:  در صورت قطع برق در معادن بزرگ با کاهش تولید مواجه می‌شویم
محمدمسعود سمیعی‌نژاد:اصولا معادن کشور به این دلیل که در مناطق دوردست از شبکه قرار دارند، اغلب با دیزل ‌ژنراتور کار می‌کنند، به جز معادن بزرگ که در موارد اضطراری از دیزل ژنراتورهای بزرگ استفاده می‌کنند و در صورتی که قطعی برق داشته باشیم، در معادن بزرگ با کاهش تولید مواجه می‌شویم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایسنا ، محمدمسعود سمیعی‌نژاد - معاون امور معدنی و صنایع معدنی وزارت صنایع و معادن -  با بیان این مطلب و ‌در پاسخ به این سوال که آیا قطعی‌های برق روی تولید معادن نیز تاثیر می‌گذارد، گفت: اصولا معادن کشور به این دلیل که در مناطق دوردست از شبکه قرار دارند، اغلب با دیزل ‌ژنراتور کار می‌کنند، به جز معادن بزرگ که در موارد اضطراری از دیزل ژنراتورهای بزرگ استفاده می‌کنند و در صورتی که قطعی برق داشته باشیم، در معادن بزرگ با کاهش تولید مواجه می‌شویم.

وی در پاسخ به این سوال که پیش‌بینی شما برای کاهش تولید در معادن بزرگ در صورت قطعی برق چقدر است؟ عنوان کرد: به طور دقیق نمی‌دانم، اما امیدواریم همان‌طور که وزیر نیرو وعده داده، اگر مردم صرفه‌جویی کنند قطعی برق نخواهیم داشت و معادن کشور نیز با قطعی برق مواجه نخواهد شد.

او ابراز امیدواری کرد که با همیاری مردم و صرفه‌جویی در مصرف برق علاوه بر این‌که کشور در بخش خانگی با قطعی برق مواجه نشود، بخش صنعت و معدن نیز با مشکل کمبود برق روبه‌رو نشود.

گفتنی است، با توجه به کمبود 10درصدی برق، برنامه خاموشی‌های احتمالی هر استان از ابتدای تیرماه به صورت جداگانه اعلام شده است.

پرویز فتاح - وزیر نیرو - در این باره عنوان کرده بود که این 10 درصد کمبود معادل 3 تا 4 هزار مگاوات برق می‌شود و پیش‌بینی می‌شود که در مردادماه مصرف کشور بین 37 تا 38 هزار مگاوات باشد.

وی همچنین از توافق با صنایع درباره تغییر شیفت شب آن‌ها خبر داده و خاطرنشان کرده بود که قرار است شیفت اول شب صنایع به ساعت 22 تا 22:30 منتقل شود که معادل 500 مگاوات برقی است که باید به آن‌ها بدهیم و این اقدام نیز به نفع صنایع است، زیرا برق در شب برای آن‌ها ارزان‌تر تمام می‌شود. همچنین حدود 6 هزار مگاوات برق در اختیار صنایع قرار دارد و با وزارتخانه‌های نفت و صنایع توافق شده تا در شرایط پیک مصرف از آن‌ها برق بخریم.

ایسنا
۳ تیر ۱۳۸۷ ۱۷:۴۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.