English
جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹, ۱۶:۲۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

افزایش 15 درصدی بازده یک واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی گیلان

افزایش 15 درصدی بازده یک واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی گیلان
در آینده نزدیک نخستین واحد نیروگاه 1000 مگاواتی پره سر وارد مدار خواهد شد.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان از افزایش 15 درصدی بازده یکی از واحدهای گازی نیروگاه سیکل ترکیبی گیلان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "کریم آزادگان" در دیدار جمعی از معاونان و مدیران شرکت برق منطقه ای گیلان با نماینده ولی فقیه در استان گیلان، افزایش سالانه یک درصدی بازده نیروگاه ها را از تکالیف قانونی وزارت نیرو خواند و افزود:  شرکت برق منطقه ای گیلان نخستین شرکت در کشور است که با اجرای پروژه سامانه ارتقای ظرفیت توربین گازی (swirl flash) در نیروگاه سیکل ترکیبی گیلان، توانسته است 15 درصد بازده یک واحد گازی این نیروگاه را افزایش دهد.
وی سپس یکی از مصوبه های مهم سفرهای استانی هیات وزیران به گیلان را پروژه احداث نیروگاه پره سر اعلام کرد و گفت: عملیات اجرایی این پروژه در سال 85 در سفر هیات وزیران به استان گیلان آغاز شد و در آینده نزدیک نخستین واحد نیروگاه 1000 مگاواتی پره سر وارد مدار خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد: تا پایان سال 90 این نیروگاه به بهره برداری کامل برسد.
وی با بیان آنکه در دور سوم سفر استانی هیات وزیران به گیلان بهره برداری از هشت پروژه ملی و زیر بنایی انتقال و فوق توزیع با اعتباری افزون بر 688 میلیارد ریال آغاز شد، از آغاز بهره برداری از سه پروژه مهم دیگر با اعتبار 142 میلیارد ریال تا پایان سال جاری خبر داد.
نماینده محترم ولی فقیه در استان گیلان نیز در این دیدار گفت: امروز بسیاری از جنبه های زندگی ما وابسته به انرژی برق است و زندگی ماشینی بدون برق بسیار مشکل خواهد بود. 
آیت الله "زین العابدین قربانی" تصریح کرد: تلاشگران عرصه صنعت برق باید تمام تلاششان را انجام دهند تا مشکلی برای مردم ایجاد نشود.
وی اظهار داشت: مدیران باید در حوزه برق آینده نگری داشته باشند تا اگر مشکلی پیش بیاید، بتوانند به راحتی بر آن پیروز شوند و در لحظه های حساس از توان تامین برق مردم برآیند.


سایت خبری وزارت نیرو
۲۰ بهمن ۱۳۸۹ ۲۰:۱۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.