English
چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹, ۰۵:۰۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وزیر انرژی تاجیکستان بر تسریع اجرای توافقات با ایران تاکید کرد

وزیر انرژی تاجیکستان بر تسریع اجرای توافقات با ایران تاکید کرد
"گل شیرعلی " وزیر انرژی و صنایع تاجیکستان بر تسریع اجرای توافقات و تصمیمات اتخاذ شده در کمیسیون مشترک اقتصادی ایران وتاجیکستان در تهران تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا ، وی در دیدار با هیات اقتصادی ایران افزود: در اجلاس اخیر کمیسیون که در تهران برگزار شد بیشتر بندهای سند مورد توافق به پروژه های مشترک انرژی اختصاص داشت و تسریع در اجرای این توافقات به رفع بحران انرژی در تاجیکستان کمک خواهد کرد.
رییس تاجیکی کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور گفت : تسریع در ساخت نیروگاه سنگتوده 2 و بازسازی کارخانه تولید لامپ های کم مصرف از جمله بندهای مهم این سند است .
وی با ابراز رضایت از اجرای عملیات ساخت سد نیروگاه سنگتوده 2 توسط شرکتهای ایرانی ، گفت : با وجود به موقع پرداخت نشدن سهم آورده از سوی تاجیکستان اجرای این پروژه مطلوب بوده و اتمام سریعتر آن نیازمند همکاری دوجانبه بیشتری است .
وی گفت : تاجیکستان نیاز به ساخت نیروگاه های جدیدی دارد و اگر این کار را به زودی انجام ندهد کمبود نیروی برق آن سال به سال افزایش خواهد یافت .
وی گفت : با توجه به سطح روابط دوستانه روسای جمهوری دو کشور تاجیکستان و ایران طرح نیروگاه های جدید"عینی " و "شوراب " را نیز برای انجام مطالعات به گروه های کارشناسی ایران ارائه شده است .
وی تاسیس کارخانه های مشترک در تاجیکستان را از دیگر زمینه های مناسب برای سرمایه گذاری ایرانی ذکر کرد.
علی اصغر شعردوست سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان و کوروش پرویزیان سرپرست هیات ایرانی و مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران نیز دراین دیدار طی سخنانی بر ضرورت گسترش همکاری های اقتصادی دوکشور، پیگیری و اجرای به موقع طرحهای مشترک در بخش های مختلف از جمله انرژی و حمل ونقل تاکید کردند.

ایرنا
۸ تیر ۱۳۸۷ ۱۷:۴۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.