English
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹, ۱۹:۴۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

عضوکمیسیون برنامه و بودجه به ایسنا خبرداد: کلیات بخش‌های درآمدی لایحه بودجه 1390 بررسی شد رویکرد کمیسیون تغییر ماده واحده یا جهت‌گیری لایحه است

عضوکمیسیون برنامه و بودجه به ایسنا خبرداد: 
کلیات بخش‌های درآمدی لایحه بودجه 1390 بررسی شد 
رویکرد کمیسیون تغییر ماده واحده یا جهت‌گیری لایحه است
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه، اصلی‌ترین رویکرد و تصمیم کمیسیون برنامه و بودجه را تغییر ماده واحده یا تغییر جهت‌گیری لایحه بودجه 1390 عنوان کرد.
به گزراش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایسنا، جعفر قادری با اشاره به جلسه امروز کمیسیون متبوعش گفت: کلیات بخش‌های مختلف درآمدی نظیر واگذاری دارایی‌های مالی، هدفمندسازی یارانه‌ها، بخش‌هایی از خدمات قضایی، پرداختی‌ها و وصولی‌ها، عوارض نوشابه و مسائل مربوط به مواد مخدر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه، حضور یافتن نمایندگان دستگاه‌های اجرایی در جلسه‌ی بعدازظهر را موجب ادامه یافتن جزییات مباحث مطرح شده در جلسه صبح کمیسیون دانست و افزود: در جلسه‌ی بعدازظهر با حضور مسوولان مربوطه درخصوص اطلاعات بیشتر از قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و حساب ذخیره ارزی به صورت دقیق‌تر و جزئی‌تر وارد می‌شویم تا بتوانیم جمع‌بندی مناسبی در بخش درآمدها داشته باشیم.
نماینده‌ی مردم شیراز با تشریح وابستگی بودجه‌ی سال 1390 به منابع ارزی حاصل از نفت، گفت: بودجه‌ی سال 1389 به صورت مستقیم 43 هزار میلیارد تومان از درآمدهای نفتی را جذب کرد. این عدد در بودجه سال آینده به 57 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. افزون بر آن حدود 12 هزار میلیارد تومان نیز از حساب ذخیره ارزی برداشت می‌شود که این منابع نیز منابع و درآمدهای نفتی است.
وی با اشاره به کاهش نقش درآمدهای نفتی در قیاس با کل درآمدهای بودجه‌ی 90 گفت: با افزوده شدن درآمدهای حاصل از هدفمندسازی یارانه‌ها به لایحه‌ی بودجه‌ی 90 و افزایش واگذاری بنگاه‌ها و شرکت‌های دولتی سهم درآمدهای نفتی در لایحه‌ی بوجه کاهش یافته است ولی میزان درآمدهای نفتی به تنهایی افزایش قابل توجهی یافته است.
قادری بررسی جزئیات و حذف و اضافه منابع درآمدی را موکول به تصمیم‌گیری در کمیسیون تلفیق دانست و افزود: اشکالات و ایردات لایحه بودجه 1390 پس از استخراج در کمیسیون برنامه و بودجه با همفکری اعضای کمیسیون تلفیق به رای گذاشته شده و برای حذف یا اضافه شدن درآمدها تصمیم‌گیری می‌شود.
ایسنا
۷ اسفند ۱۳۸۹ ۲۰:۴۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.