English
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹, ۱۸:۰۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

صنعت ایران ظرفیت جهانی شدن را در صورت تامین منابع مالی پروژه ها دارد

صنعت ایران ظرفیت جهانی شدن را در صورت تامین منابع مالی پروژه ها دارد
قائم مقام وزیر صنایع و معادن در امور بین الملل گفت: تامین منابع مالی پروژه ها از ملزومات جهانی شدن صنعت است که در این صورت صنعت ایران ظرفیت جهانی شدن را دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا، 'احمد خادم المله' افزود: ظرفیت تولید در کلاس جهانی در صنعت کشور ایجاد شده است و اگر زیرساخت های صادراتی تامین شود، قوانین و مقرارات همگام با اصلاح ساختار اقتصادی کشور نیز فراهم شوند، ‌صنعت کشور بسرعت بسوی جهانی شدن حرکت خواهد کرد.
وی افزود: برای رسیدن به این منظور، شبکه جهانی صنعت در وزارت صنایع و معادن پایه ریزی شده است و با هدف حضور صنعت ایران در بازارهای جهانی، از ظرفیتها و دارایی هایی که در سطح جهان داریم استفاده خواهیم کرد.
خادم المله افزود: شبکه جهانی شدن صنعت طراحی شده است و با تکیه بر منابع خصوصی، ‌تعاونی و دولتی می توانیم حضور خود را در بازار های جهانی قویتر کنیم.
قائم مقام وزیر صنایع و معادن در امور بین الملل با اشاره به طرحهای وزارت صنایع و معادن در 55 کشورجهان و وجود 35 پایگاه صنعتی ایران در خارج ازکشور، وجود این پایگاهها را در شرایط کنونی اثر گذار و حائز اهمیت خواند.
وی با تاکید بر نقش مهم بخش خصوصی در جهانی شدن صنعت گفت: دفاتر بخش خصوصی پیشقراول حضور صنعت ایران در بازار های جهانی خواهند بود.
خادم المله سپس تصریح کرد: با اصلاح ساختارهای اقتصادی که قانون هدفمندی یارانه ها یکی از آنها است و واگذاریهای اصل 44 قانون اساسی و سیاست انقباضی سیسستم بانکی باید از روش های متنوع و نوین تامین منابع برای پیشبرد پروژه های صنعتی در خارج از کشور استفاده کرد.
وی خاطر نشان کرد: از طرفی توسعه صنعتی و معدنی با توجه به ظرفیتهای بالای کشور در صادرات خدمات و دانش فنی و مهندسی به خصوص در زمینه خودرو، سنگهای معدنی ، سیمان و ... نیاز به برنامه ریزی و تامین منابع مالی دارند.
قائم مقام وزیر صنایع و معادن در امور بین الملل با اشاره به افزایش تقاضای سرمایه گذاری خارجی در ایران گفت: وزارت صنایع و معادن اکنون با بیش از 120 کشور جهان ارتباط صنعتی و معدنی دارد و مسوولیت کمیسیون مشترک 14کشور به وزارت صنایع و معادن واگذار شده است که تمام پروژه های این کشورها را مدیریت می کند.
ایرنا
۹ اسفند ۱۳۸۹ ۲۰:۳۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.