English
یکشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹, ۰۷:۴۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

طرح جدید وزارت نیرو برای کاهش 30 درصدی هدرروی آب به دولت رفت

طرح جدید وزارت نیرو برای کاهش 30 درصدی هدرروی آب به دولت رفت
معاون وزیر نیرو متوسط هدرروی آب در ایران را 18درصد بالاتر از نرم جهانی ذکر کرد و از ارایه طرح وزارت نیرو به دولت به منظور کاهش هدرروی 28تا30درصدی آب در کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از برنا ،"رسول زرگر"  اظهار داشت:این پیشنهاد با هدف تامین راهکاری برای حل منابع مالی به منظور بازسازی و ترمیم شبکه های آب و فاضلاب کل کشور است.

وی با توضیح در خصوص هدرروی بخش آب گفت:هدرروی آب در بخش شرب ناشی از فرسوده بودن شبکه های آب و پایان یافتن عمر آنهاست که به عدد40 رسیده است.
زرگر بازسازی شبکه های آب را نیازمند اعتبار هنگفتی خواند و گفت: این اقدام مثل آن است که بخواهیم برای شهر تهران مجددا شبکه آبرسانی احداث کنیم.
معاون وزیر نیرو متوسط هدرروی آب درکشور را 28 تا 30 درصد ذکر کرد و گفت:میزان هدرروی آب در شهرهای مختلف متفاوت است که در یک شرایط استاندارد باید 9 تا 12 درصد باشد.
وی گفت:دربرنامه ریزی صورت گرفته کاهش سالانه یک درصد هدرروی آب پیش بینی شده است که با توجه به مسایل خشکسالی و شرایط موجود،برنامه وزارت نیرو این است که هدر روی آب را به سالانه 2 درصد برساند.
به گفته وی موانع این کار این است که کاهش این هدرروی باید از منابع داخلی شرکتها صورت گیرد و چون شرکت های آب و فاضلاب زیان ده هستند،کمتر می توانند منابع خود را در این سمت هدایت کنند که همین باعث کندی این حرکت مهم شده است.
برنا
۱۰ تیر ۱۳۸۷ ۱۵:۴۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.