English
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹, ۱۹:۱۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وزیر اقتصاد استیضاح می‌شود

وزیر اقتصاد استیضاح می‌شود
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از سازکار نظارتی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: اگر وزیر اقتصاد، اقدام سریع و مثبتی را در اصلاح این سازکار انجام ندهد، سال آینده استیضاح می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج، سیدعلی موسوی‌جرف گفت: طبق قانون، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی، از سود و زیان شرکت‌های بیمه‌گر کشور، 25 درصد سهم دارد.
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که اساسنامه بیمه مرکزی در سال 1351، تصویب شده و از آن زمان تاکنون، عملکرد بیمه بر اساس همین اساسنامه بوده است، تصریح کرد: بیمه مرکزی کشور زیر نظر وزارت امور اقتصادی و دارایی، اداره می‌شود، از این رو باید وزیر اقتصاد در اساسنامه بیمه مرکزی تغییرهای بنیادی اعمال کند.
وی ادامه داد: تخلف شرکت‌های بیمه‌گرکشور در اخذ 10 درصد اضافه بر وجوه لازم از بیمه‌شدگان بیمه شخص ثالث، با اطلاع بیمه مرکزی انجام شد و اگر بیمه مرکزی صلاحیت نظارت بر عملکرد بیمه‌ها را داشت می‌توانست از بروز این تخلف‌ها جلوگیری کند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، تأکید کرد: در صورتی که اقدام مثبتی در این زمینه صورت نگیرد، مجلس این آمادگی را دارد تا وزیر اقتصاد را استیضاح کند.

خبرگزاری موج
۲۲ اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۱۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.