English
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹, ۱۸:۵۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از ثبت حد نصابی جدید در ایجاد واحدهای جدید نیروگاهی در سال جاری خبر داد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از ثبت حد نصابی جدید در ایجاد واحدهای جدید نیروگاهی در سال جاری خبر داد.
صنعت برق هم اکنون افزون بر 70 هزار میلیارد ریال به سامانه بانکی، پیمانکاران، سازندگان تجهیزات و شرکت های گاز و پخش و پالایش بدهکار است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "محمد بهزاد" روز سه شنبه (امروز) با بیان آنکه صنعت برق هم اکنون افزون بر 70 هزار میلیارد ریال به سامانه بانکی، پیمانکاران، سازندگان تجهیزات و شرکت های گاز و پخش و پالایش بدهکار است، افزود: با وجود این میزان بدهی، امسال با راه اندازی چهار هزار و 963 مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی، حد نصابی جدید در صنعت برق کشور به ثبت رسید.
وی بهره برداری از این میزان ظرفیت جدید نیروگاهی در مدت یک سال را بی سابقه خواند و از تمامی دست اندرکاران صنعت برق، سامانه بانکی و سایر عوامل که با وجود مشکلات مالی و اقتصادی، در ایجاد ظرفیت های جدید نیروگاهی و تامین برق با وزارت نیرو تعامل داشته اند، قدردانی کرد.
وی با بیان آنکه در بودجه سال جاری 32 هزار میلیارد ریال برای پرداخت بدهی وزارت نیرو در بخش برق منظور شده است، اظهار داشت: از این میزان تاکنون 10 هزار میلیارد ریال تخصیص یافته و امید است با همکاری معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، امکان پرداخت بخش دیگری از مطالبات پیمانکاران صنعت برق فراهم شود.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد: با توجه ویژه دولت و مجلس در بودجه سال 90، کمبودها و مشکلات مالی و اقتصادی صنعت برق برطرف شود.
به گفته بهزاد، در لایحه بودجه سال آینده حدود 40 هزار میلیارد ریال بابت مابه التفاوت تولید و فروش برق پیش بینی شده است که در مقایسه با امسال هشت هزار میلیارد ریال افزایش نشان می دهد.
وی اظهار داشت: افزون بر این، 20 هزار میلیارد ریال از محل درآمدهای حاصل از هدفمندی یارانه ها و 30 هزار میلیارد ریال نیز از طریق منابع حاصل از فروش نیروگاه ها در لایحه بودجه سال آینده برای صنعت برق پیش بینی شده که امید است با تصویب نهایی مجلس شورای اسلامی، بخشی از مشکلات مالی صنعت برق در سال آینده برطرف و زمینه مناسب برای تامین برق مورد نیاز کشور فراهم شود.        
سایت خبری وزارت نیرو
۲۴ اسفند ۱۳۸۹ ۱۳:۴۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.