English
شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹, ۰۵:۲۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مشترکان خانگی صاحب کنتورهای دیجیتالی برق می شوند

مشترکان خانگی صاحب کنتورهای دیجیتالی برق می شوند
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت : تا سه سال دیگر کنتور همه مشترکان خانگی از مکانیکی به دیجیتالی تبدیل می شود که با استفاده از آن روش محاسبه نرخ ها چند تعرفه ای یا چند زمانه خواهد شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از واحد مرکزی خبر،معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت : تا سه سال دیگر کنتور همه مشترکان خانگی از مکانیکی به دیجیتالی تبدیل می شود که با استفاده از آن روش محاسبه نرخ ها چند تعرفه ای یا چند زمانه خواهد شد.
محمد احمدیان  با اشار ه به اینکه از 21 میلیون مشترک کشور 15 میلیون مشترک آن خانگی هستند، افزود : از ابتدای پارسال به مشترکان جدید کنتورهای دیجیتالی واگذار شده و قرار است تا سه سال دیگر همه مشترکان خانگی که 33 درصد مصرف برق را به خود اختصاص می دهند، از این کنتورها ا ستفاده کنند.
وی افزود :پارسال برای 900 هزار مشترک جدید کنتورهای دیجیتالی نصب شد و هر سال قرار است پنج میلیون کنتور مکانیکی به دیجیتالی تبدیل شود. احمدیان تاکید کرد : بیشتر، مشترکان خانگی به تعویض کنتور نیاز دارند چون برای مشترکان بزرگ قبلا کنتورهای دیجیتالی نصب شده است.
معاون وزیر نیرو اضافه کرد : 33 درصد مصرف برق در بخش خانگی ،33 درصد در بخش صنعتی ،14 درصد در بخش کشاورزی ،12 درصد دربخش عمومی ،6 درصد در بخش تجاری و بقیه در بخش روشنایی معابر استفاده می شود.
واحد مرکزی خبر
۱۶ تیر ۱۳۸۷ ۰۴:۴۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.