English
پنج شنبه، ۳۰ فروردین ۱۳۹۷, ۲۲:۰۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

فاز نخست نیروگاه 324 مگاواتی الصدر بغداد،که به دست متخصصان ایرانی ساخته شد در مدار برق عراق قرار گرفت .

فاز نخست نیروگاه 324 مگاواتی الصدر بغداد،که به دست متخصصان ایرانی ساخته شد در مدار برق عراق قرار گرفت .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از واحد مرکزی خبر ، امیر انوری قائم مقام شرکت صانیر (شرکت ایرانی طرح ) گفت نیروگاه گازی الصدر در مرحله اول در 2 فاز طراحی و ساخته شده است و این قابلیت را دارد که فازهای 3و 4 آن نیز با امکانات بالا احداث شود. وی تصریح کرد هر فاز، قدرت تولید 162 مگاوات برق را دارد و فاز 2 نیروگاه نیز 90 درصد پیشرفت داشته وظرف چند هفته آینده راه اندازی خواهد شد. قائم مقام شرکت صانیر با اشاره به این که نیروگاه گازی الصدر ظرف مدت 24 ماه ساخته شده است گفت:این نیروگاه با همکاری وزارت نیروی ایران و با هزینه بالغ بر 150 میلیون دلار طراحی و ساخته شده است. انوری افزود: تجهیزات و مراحل نصب آن به طور کامل به دست متخصصان ایرانی ساخته شده ودر طراحی وساخت نیروگاه ازسیستم ها و فناوری های نوین استفاده شده است.

در مراسم افتتاح نیروگاه الصدر بغداد جمعی از مسئولان ومتخصصان ایرانی شرکت صانیر و همچنین مدیرکل پروژه های نیروگاهای عراق حضور داشتند. براثر ویرانی های ناشی از اشغال عراق ، میزان تقاضای برق در این کشور بسیار بالا ست به طوری که در طول شبانه روز هر منزل مسکونی در عراق حدود 5 ساعت برق دارد. براساس آمار مقامات وزارت نیروی عراق، ظرفیت تولید برق این کشور اکنون 7 هزار مگاوات است اما میزان تقاضا به بیش از 12 هزار مگاوات رسیده است که این کشور با کمبود 5 هزار مگاواتی برق روبرو است .

بر اساس این گزارش ، عراق تا سال 2030 میلادی به 77 میلیارد دلار سرمایه گذاری جدید برای توسعه ظرفیت تولید برق نیاز دارد و در زمینه تامین و تولید برق تاکنون همکاری های خوب و مناسبی با جمهوری اسلامی ایران داشته است.

نیروگاه 324 مگاواتی الصدر در شهرک صدر بغداد احداث شده است .
واحد مرکزی خبر
۲۶ فروردین ۱۳۹۰ ۲۰:۴۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.