English
یکشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹, ۲۲:۱۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

آغاز بهره برداری رسمی از طرح انتقال آب سرشاخه‌های دز به قم

آغاز بهره برداری رسمی از طرح انتقال آب سرشاخه‌های دز به قم
استاندار قم از آغاز بهره برداری رسمی از طرح انتقال آب سرشاخه های دز به قم با حضور دکتر محمود احمدی نژاد در هفته آینده خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام محمدحسین موسی‌پور از برگزاری دور سوم سفر استانی هیات وزیران به قم خبر داد و گفت: این سفر هفته آینده صورت خواهد گرفت و مردم و مسئولان قم میزبان رییس‌جمهوری خواهند بود تا از پروژه‌ها و طرح‌های بسیاری در استان بهره‌برداری شود.
وی با اشاره به پروژه‌های آماده بهره برداری در سفر استانی هیات وزیران به قم، مهمترین پروژه‌ای را که با حضور رییس‌جمهوری در قم به بهره برداری خواهد رسید، پروژه‌ آبرسانی به استان ذکر کرد و اظهار داشت: آرزوی دیرینه و خواسته چند ساله مردم قم با سفر رییس جمهوری محقق خواهد شد و مردم قم از نعمت آب شیرین برخوردار می‌شوند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم نیز در این خصوص گفت: پس از سال‌ها انتظار سرانجام رویای مردم قم به واقعیت پیوست و با اجرای یکی از طرح های بزرگ و جامع بخش آب کشور، آب شیرین سرشاخه‌های دز به قم رسید.
مهندس عبدالحمید توکلی‌بینا با اشاره به پایان تست نهایی خط انتقال آب به قم افزود: از روز چهارشنبه گذشته، آب سرشاخه‌های دز به صورت آزمایشی وارد تصفیه خانه آب قم شد.
وی با بیان این که با ورود آب سرشاخه‌های دز، تصفیه خانه آب قم جان تازه‌ای گرفت، گفت: تصفیه خانه آب قم که به علت کاهش شدید حجم ذخیره آب سد 15 خرداد از آذرماه سال گذشته تعطیل شده بود، از روز چهارشنبه با ورود آب سرشاخه‌های دز بار دیگر وارد مدار بهره‌برداری شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به مهندسی مجدد و تعمیر اساسی پس از 15 سال در تصفیه خانه آب قم، بیان داشت: هم اکنون این آمادگی وجود دارد با انجام عملیات تکمیلی، حدود سه هزار لیتر در ثانیه آب را تصفیه کنیم و به سمت شهر قم انتقال دهیم.
وی خاطر نشان کرد: پس از ورود آب به تصفیه خانه، عملیات انتقال به سمت شهر قم انجام و آب شیرین وارد شهر مقدس قم شد.
توکلی‌بینا با بیان اینکه چهارشنبه شب آب شیرین پس از ورود به مخازن سالاریه، وارد شبکه توزیع شهر شد، خاطر نشان کرد: پس از ورود آزمایشی آب سرشاخه‌های دز به قم با حجم 500 لیتر در ثانیه، این میزان در روزهای آینده به دو هزار و 500 لیتر در ثانیه خواهد رسید بنابر این روز به روز آب شیرین‌تر خواهد شد.
وی در پایان با اشاره به با اقدام های فنی، مهندسی و مدیریتی صورت گرفته برای توزیع یکنواخت آب سرشاخه‌های دز در تمام مناطق شهر قم، گفت: تا پایان هفته آینده توزیع آب شیرین از لحاظ یکنواختی و شیرینی در تمام نقاط شهر به پایداری خواهد رسید.
خبرگزاری موج
۲ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۹:۲۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.