English
پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹, ۲۲:۰۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

امضای 3 سند تفاهم نامه همکاری بین ایران و اکوادور

امضای 3 سند تفاهم نامه همکاری بین ایران و اکوادور
با امضای این اسناد توسط وزیر امور خارجه اکوادور و وزیران نیروی دو کشور فصل جدیدی در روابط جمهوری اسلامی ایران و اکوادور آغاز شد.
در پایان دومین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و اکوادور، سه سند تفاهم نامه همکاری و چند یادداشت تفاهم بین دو کشور امضا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، این اجلاس روزهای پنج شنبه و جمعه هفته گذشته به میزبانی اکوادور در شهر کیتو پایتخت این کشور برگزار شد.
با امضای این اسناد توسط وزیر امور خارجه اکوادور و وزیران نیروی دو کشور فصل جدیدی در روابط جمهوری اسلامی ایران و اکوادور آغاز شد. وزیر امور خارجه اکوادور و رییس هیات کشور میزبان در این اجلاس،  گفت: ما کار را خیلی سریع آغاز کردیم و موافقت نامه های دو کشور خیلی جدی و اجرایی است. 
وی با بیان اینکه این کمیسیون مشترک از هر جنبه کامل بوده است، افزود: معتقدیم سطح روابط با ایران می بایست بیش از پیش گسترش یابد. 
در این نشست وزیر نیروی کشورمان نیز به عنوان رییس ایرانی کمیسیون مشترک تصریح کرد: در دومین اجلاس مشترک تیم های تخصصی به بررسی توافق های کمیسیون پیشین پرداختند و تقریبا تمامی تفاهم های گذشته اجرایی شده است. 
مهندس "مجید نامجو" همچنین اظهار داشت: در پایان این نشست سه سند تفاهم نامه همکاری امضا شد که مهمترین آن در خصوص همکاری گمرکی و بازرگانی است.
بر اساس این گزارش، امضای چند یادداشت تفاهم نیز در زمینه های احداث نیروگاه های برق آبی و کارخانه سیمان، اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و احداث شرکت های مشترک اکتشاف نفت، گاز و معدن در این اجلاس صورت گرفت.
نامجو و هیات همراه همچنین در دیدار با وزیران بهداشت، کشاورزی، معدن، نفت، آب و امور خارجه اکوادور برای انتقال فناوری های پیشرفته کشورمان در زمینه های مختلف به این کشور اعلام آمادگی کرد.
سایت خبری وزارت نیرو
۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۶:۱۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.