English
شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸, ۱۷:۰۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

انرژى زمین گرمایى به سبد انرژى ایران وارد مى شود

انرژى زمین گرمایى به سبد انرژى ایران وارد مى شود
با اتصال نخستین شهر ایران به شبکه انرژی زمین گرمایی تا شهریور ماه سالجاری این انرژی پاک هم در سبد حاملهای انرژی ایران صاحب سهم می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از پانا نیوز، هوشنگ محمدی با اشاره به اتصال نخستین شهر ایران به شبکه انرژی زمین گرمایی تا شهریور ماه سالجاری، گفت: بر این اساس امسال یکی از شهرهای استان قم به جای گاز طبیعی از این انرژی پاک بهره مند خواهد شد.

مدیر عامل شرکت گاز استان قم با اعلام اینکه علاوه بر این امسال برای انتقال انرژی زمین گرمایی به 10 روستای استان قم برنامه ریزی شده است، تصریح کرد: به زودی 10 روستای بخش قاهان قم از انرژی زمین گرمایی بهره مند خواهند شد.

به گفته این مقام مسئول با توجه به اینکه در این روستاها امکان استفاده از گاز وجود ندارد تا پایان نیمه نخست امسال این شهر می تواند از انرژی زمین گرمایی و انرژی تجدید پذیر استفاده کنند.

محمدی با یادآوری اینکه هم اکنون 99 درصد جمعیت شهری و 85 درصد جمعیت روستایی استان قم از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند، اظهار داشت: در حال حاضر حدود 260 هزار مشترک خانگی و تجاری شامل 300 هزار خانوار در 6 شهر و 81 روستای قم به شبکه گاز متصل هستند.

امروزه بزرگترین نیروگاه زمین گرمایی جهان در منطقه آتشفشانی آبفشان‌ها (The Geysers) در کالیفرنیا واقع شده‌است. تا سال ۲۰۰۸ میلادی انرژی زمین گرمایی سهمی کمتر از یک درصد از تولید کل انرژی الکتریکی جهان را به خود اختصاص داده بود.

از سوی دیگر در سالهای اخیر سهم این انرژِ پاک و تجدید پذیر در سبد انرژی جهان افزایش یافته است و در ایران هم چندین پروژه انرژی زمین گرمایی به طور همزمان در حال اجرا هستند.
پانانیوز
۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۹:۱۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.