English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۰۲:۲۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

هدف آبفا در سال جاری کاهش پرت آب است

هدف آبفا در سال جاری کاهش پرت آب است
مدیر آبفای شهرستان همدان گفت: هدف آب و فاضلاب همدان در سال جاری برنامه‌ریزی برای کاهش پرت آب است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، سیدهادی حسینی‌بیدار اظهار داشت: با توجه به اینکه نیازمندی شهرها متأثر از شرایط اقلیمی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی حاکم بر آنهاست در سال جهاد اقتصادی باید برنامه‌ریزی‌ها بر مبنای مصرف بهینه و جهادگونه صورت گیرد.
وی ادامه داد: توسعه شهرها تنها در تغییر دیدگاه از حالت مصرفی به سرمایه‌ای و با ارزشگذاری منطقی بر مصرف زمین، مواد انرژی و سایر منابع طبیعی است که می‌تواند ضمن بهینه ساختن الگوهای مصرف در شهرهای بزرگ، راهکاری برای حل دشواری‌های پیچیده و فزاینده‌ شهرهای بزرگ مانند تأمین پایدار آب، آلودگی هوا، حمل و نقل و ترافیک را پیش رو داشته باشد.
مدیر آبفای شهرستان همدان بیان داشت: درسال 90 در هر شهر برنامه‌ریزی‌ها باید در راستای انجام فعالیت‌های سال جاری که با رویکرد همت مضاعف و کار مضاعف بود صورت گیرد تا بتوان به جهاد اقتصادی که تأکید فراوانی بر آن شده است، رسید.
وی تصریح کرد: در همین راستا در شهر مریانج، برای پایین آوردن پرت آب و بهینه ساختن مصرف آب در سال جهاد اقتصادی اقدامات مناسبی صورت گرفته است تا از این ماده حیاتی استفاده مناسبی صورت گیرد.
حسینی‌بیدار افزود: کشف انشعاب غیر مجاز پیمانکار تربیت‌بدنی با هماهنگی پلیس آب، شناسایی نشتی مخزن زمینی آبفای شهر مریانج و پیگیری ترمیم سازه بتنی مخزن از اقداماتی است که در این شهر انجام شده است.
وی اضافه کرد: کشف آب غیر مجاز پارک لاله، فضای سبز و سرویس بهداشتی و پیگیری برای نصب کنتور، پیمایش کل سیستم فاضلاب و شناسایی دو شکستگی فرعی شبکه توزیع و ترمیم آن توسط اکیپ امداد منطقه 1 و بازدید از 26 انشعاب مشکوک از دیگر اقداماتی است که انجام شده است.
مدیر آبفای شهرستان همدان در پایان به برخی فعالیت‌های در دست اقدام آبفای شهر مریانج اشاره کرد و افزود: تعویض 400 انشعاب آهنی فرسوده در بافت قدیمی شهر، اصلاح 500 متر شبکه‌ی اصلی و فرعی توزیع آب در بافت قدیمی شهر، تعویض 100 عدد کنتور معیوب و از کارافتاده و نصب یک عدد کنترل دبی تمام اتوماتیک برای کنترل دبی خروجی مخزن در ساعات نیمه شب از برنامه‌های در دست اقدام است.
خبرگزاری فارس
۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۴:۱۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.