English
پنج شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۹, ۱۳:۵۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

واگذاری 100 درصد عملیات نگهداری شبکه آبرسانی روستایی قم به بخش خصوصی

واگذاری 100 درصد عملیات نگهداری شبکه آبرسانی روستایی قم به بخش خصوصی
در سال گذشته با انجام چهار هزار و 100 سرویس با تانکر‌های 12 هزار لیتری به 45 روستای استان، آبرسانی سیار صورت گرفته است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم از واگذاری 100 درصد عملیات نگهداری از شبکه آبرسانی روستایی این استان به بخش خصوصی خبر داد. 
به گزارش پایگاه  اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، دکتر "حسن ایزانلو" با بیان اینکه  شرکت آبفار استان قم در سال گذشته 40 پروژه در دست اجرا داشت، اظهار داشت: پارسال در 60 نقطه روستاهای استان پروژه‌هایی شامل لوله گذاری، ساخت مخزن ذخیره، حفر و لایروبی چاه‌ها و قنات ها، اجرای شبکه‌های انتقال و توزیع مسکن مهر روستایی و شهرهای زیرپوشش اجرا شده است.
وی با اشاره به اجرای سامانه ‌های تله‌متری و GIS به منظور کنترل از راه دور تاسیسات آب روستایی، خاطرنشان کرد: با توجه به پراکندگی روستاهای استان، استفاده از سامانه ‌های تله‌متری ضروری است و بر این اساس، در سال گذشته استفاده از این سامانه ‌ها گسترش یافته است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم تلاش برای به حداقل رساندن آبرسانی سیار به روستاها را از اقدام های آبفار قم برشمرد و اظهار داشت: در سال گذشته با انجام چهار هزار و 100 سرویس با تانکر‌های 12 هزار لیتری به 45 روستای استان، آبرسانی سیار صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه برخی از روستاهای استان دارای آب لب‌شور هستند، افزود: آب این روستاها قابل شرب نیست به همین سبب شش دستگاه آب شیرین‌کن در این روستاها نصب شده است تا مردم آب شرب مورد نیاز خود را از این دستگاه‌ها برداشت کنند. 
ایزانلو همچنین خاطر نشان کرد: نصب 11 دستگاه آب شیرین‌کن دیگر در روستاهای استان از برنامه‌های آبفار قم است که امیدواریم در آینده نزدیک این دستگاه‌ها نصب و مشکلات آب شرب این روستاها نیز برطرف شود.
وی سپس اعتبار عمرانی آبفار قم را در سال مالی 89 حدود 14 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: تخصیص اعتبار عمرانی در سال مالی 89 حدود 12 میلیارد ریال بوده که این میزان 84 درصد از اعتبار مصوب بوده است.
ایزانلو مطالعه و اجرای طرح آب شیرین کن خورشیدی را از پروژه‌های تحقیقاتی آبفار قم برشمرد و گفت: امیدواریم بتوانیم هر چه زودتر این طرح را صنعتی کنیم و در مناطقی که آب لب شور داریم از آب شیرین کن استفاده کنیم.
سایت خبری وزارت نیرو
۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۲۲:۱۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.