English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۰۳:۳۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

موسوی (موافق):تورم هدفمندی یارانه‌ها در بودجه 90 را به حداقل رساندیم

موسوی (موافق):تورم هدفمندی یارانه‌ها در بودجه 90 را به حداقل رساندیم
سید‌ناصر موسوی لارگانی موافق چهارم کلیات بودجه 90 گفت: با توجه به اجرایی شدن قانون هدفمند شدن یارانه‌ها دقت همه جانبه در فرایند تصویب بودجه شده است تا اثرات منفی این طرح مثل رشد تورم به حداقل برسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، سید‌ناصر موسوی لارگانی به عنوان چهارمین نماینده موافق در تصویب کلیات بودجه سال 90 اظهار داشت: همزمانی آغاز بودجه 90 به عنوان هفتمین بودجه سند چشم‌انداز و تقارن آن با سال اول برنامه پنجم موجب شده تا اهمیت توجه به قانون برنامه پنجم دو چندان شود و نحوه انطباق آن با این برنامه مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: با توجه به اجرایی شدن قانون هدفمند شدن یارانه‌ها دقت همه جانبه در فرایند تصویب بودجه شده است تا اثرات منفی این طرح مثل رشد تورم به حداقل برسد.
نماینده مردم فلاورجان گفت: بودجه 90 یک بودجه انبساطی است و از انبساطی بودن آن مخالفین به عنوان ایراد یاد می‌کنند اما باید توجه داشته باشیم که انبساط تورم زا نیست و با دقت در تصویب و نظارت در اجرا موجب رشد ظرفیت‌های اقتصادی کشور می‌شود.
وی افزود: اگر بودجه با ظرفیت‌های موجود و سند‌های بالادستی متناسب باشد و منابع در جای مناسب و با اولویت‌بندی قرار گیرد نه تنها تورم نخواهیم داشت بلکه با رونق و رشد اقتصادی و کاهش تورم مواجه خواهیم شد.
موسوی لارگانی با اشاره به نامگذاری امسال به سال جهاد اقتصادی اظهار داشت: جهاد اقتصادی جهت‌گیری کلی بودجه 90 بوده است و باید بدانیم شعار جهاد اقتصادی مختص بخش خصوصی است چرا که براساس سیاست‌های کلی اصل 44 فعالیت‌های اقتصادی دولتی محدود شده و کم شدن تصدی گری دولت نیز در بودجه 90 لحاظ شده است.
وی افزود: در حال حاضر دنیا با آثار رکود اقتصادی مواجه است اگر چه تأثیر‌پذیری ما از این رکود کم بوده است اما به هر حال تلاش شده تا تقاضا تحریک شود لذا افزایش اعتبارات عمرانی نیز در این جهت بوده است که ناشی از روحیه تلاش دولت است که با اجرای قانون هدفمند شدن یارانه‌ها نیز این اتفاق می‌افتد.
نماینده مردم فلاورجان گفت: افزایش 50 درصدی بودجه عمرانی می‌تواند شاهد بهره‌وری پروژه‌های بزرگ و ملی عمرانی در کشور باشیم که سالها مردم منتظر افتتاح آن هستند.
وی افزود: اگر به جلسه روز گذشته مقام معظم رهبری با اعضای کمیسیون کشاورزی و ارشاد ایشان دقت کنیم متوجه می‌شویم که یکی از دغدغه‌های رهبری بخش کشاورزی است لذا استفاده از منابع صندوق توسعه ملی به صورت غیر ارزی برای طرح‌های کشاورزی و زودبازده از دیگر محاسن بودجه 90 است.
موسوی لارگانی گفت: در سال جهاد اقتصادی توجه به کشاورزی باید پیش از پیش باشد که مشکلات این بخش حل شود.
وی افزود: در بودجه 90 دولت به سمت شفاف‌سازی بودجه شرکت‌های دولتی حرکت کرده است و برخی از این شرکت‌ها که در سال گذشته کمک زیان دریافت می‌کردند امسال در ردیف بودجه دیده شده که قابل بررسی بیشتر باشد همچنین در جابه‌جایی برخی ردیف‌ها دقت شده است که بودجه در ردیف خاصی معطل نماند.
نماینده مردم فلاورجان با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق و تأکید بر نکات برجسته و مهم این لایحه گفت: اجازه برداشت هزار میلیارد تومانی از حساب ذخیره ارزی برای مقاوم‌سازی مدارس اختصاص 8 درصد اعتبارات تملک دارایی استانی به مباحث عمران و آبادی روستاها از جمله نکات بسیار مهم این لایحه بوده است.
وی افزود: تصویب به وثیقه گذاشتن طرح در قبال تسهیلات ارزی مکانیزم مناسبی برای فعال کردن پروژه‌های نفتی است همچنین این بودجه مواردی را برای راهگشایی گر‌ه‌های موجود در طرح‌های پتروشیمی نیز در نظر گرفته است.
موسوی لارگانی گفت: افزایش 67 درصدی اعتبارات پژوهشی، اختصاص یک درصد از اعتبار مصوب دستگاه‌ها به وزارت ورزش و جوانان و اختصاص 30 درصد از آن به توسعه ورزش روستایی، اختصاص نیم درصد از بودجه به توسعه فرهنگ قرآنی و اعتبار مناسب به بخش سلامت در بودجه سال 90 و هم راستا بودن با قانون برنامه پنجم به طوری که رقم 2 هزار میلیارد تومان می‌تواند تحول چشم‌گیری در این بخش ایجاد کند نیز از نکات بارز بودجه است.
وی افزود: در خصوص رزمندگان دفاع مقدس که دچار آسیب‌های روانی و ذهنی شده‌اند که صورت سانحه ندارد نیز تصمیمات خوبی گرفته شده است.
نماینده مردم فلاورجان در بودجه 90 در جزئیات اشکلاتی دیده می‌شود که امیدواریم با پیشنهادات همکاران این ایرادات برطرف شود.
خبرگزاری فارس
۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۴:۵۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.