English
چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸, ۱۲:۰۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

لطفی ( مخالف): اعتبارات استانها در بودجه 90 توازن ندارد

لطفی ( مخالف): اعتبارات استانها در بودجه 90 توازن ندارد
سید احمد لطفی به عنوان هشتمین مخالف کلیات لایحه بودجه 90 گفت: در چند استان بودجه 66 درصد رشد و در برخی دیگر 11 درصد کاهش داشته است که این موضوع باعث بهم ریختگی توازن اعتبارات در استان‌ها شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، سید احمد لطفی نماینده مردم اراک در مخالفت با کلیات لایحه بودجه 90 گفت: با توجه به اینکه این بودجه کاملا به هم ریخته است بنابراین به جای اینکه بودجه را چکش‌کاری کنیم به کمیسیون تلفیق بگوییم که از این وضعیت خارج بشویم چرا که بودجه 40 ماده بوده است که به آن چندین ماده واحده اضافه شده است.
وی گفت: در چند استان بودجه 66 درصد رشد و برخی دیگر 11 درصد کاهش داشته است که این موضوع باعث بهم ریختگی توازن استان‌ها می‌شود پس بودجه باید عودت داده شود. همچنین توزیع درآمد نفتی برای بخش صنعت 14.5 درصد است.
نماینده مردم اراک افزود: رابطه مالی مناسبی میان شرکت نفت و دولت وجود ندارد هر چند دولت موظف به ارائه اساسنامه شرکت‌های نفتی است اما اینگونه نشده است و با توجه به واردات فرآورده‌های نفتی این موضوع مسکوت مانده است و هیچ محلی برای خرید نیست.
به گفته وی، بودجه شرکت‌های دولتی با 60 درصد افزایش 232 هزار میلیارد در بودجه پیش‌بینی شده و باقی ماندن بسیاری از شرکت‌های زیان‌ده شرکت‌های دولتی این رقم را افزایش داده است.
لطفی افزود: اینگونه تخصیص اعتبار خلاف اصول بودجه‌ریزی است زیرا با در نظر نگرفتن شرایط ویژه دستگاه‌ها عدد و قیمتی از هزینه‌ها وجود ندارند.
وی تصریح کرد: بخشی از منابع و مصارف در بودجه درج نشده بود مانند اوراق مشارکت و هدفمندی یارانه‌ها که 224 ردیف متفرقه بود چنین ردیف‌هایی به نظارت مجلس خدشه وارد می‌کند با این حال در کمیسیون تلفیق چندین ردیف وارد بودجه شد.
من در پایان درخواست دارم که نمایندگان مجلس به کلیات بودجه رأی منفی دهند.
خبرگزاری فارس
۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۵:۰۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.