English
یکشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹, ۲۱:۱۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

شبکه توزیع آب خوزستان امسال هوشمند می شود

شبکه توزیع آب خوزستان امسال هوشمند می شود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان گفت: در سال جاری، شبکه های توزیع آب در تمام شهرهای این استان هوشمند می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج، محسن پویا با بیان این که خوزستان جزو معدود استان هایی است که تاسیسات آبرسانی در آن هوشمند شده است، هوشمندسازی شبکه توزیع آب شهرهای استان را ازجمله اولویت های کاری آبفای خوزستان در سال جاری عنوان کرد.
وی این اقدام را در راستای اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها و به منظور نیل به اهداف سال جهاد اقتصادی و کاهش هزینه ها عنوان کرد و افزود: بستر لازم برای اجرای برنامه ها و سیاست های کلی و راهبردی شرکت در جهت کاهش هزینه های جاری فراهم شده است.
پویا در ادامه از اجرای موفقیت آمیز اجرای سامانه اسکادا در شهرهای شوش و لالی خبر داد و گفت: با اجرای این سامانه که به طور هوشمند مانع از وارد شدن شوک فشاری به سامانه شبکه آب شهری می شود، شاهد افت قابل توجهی در شکستگی ها بوده ایم به نحوی که در طول یک سال در کل شبکه و انشعاب های آب شهر شوش تنها 108 مورد شکستگی رخ داده است.
وی کاهش 30 درصدی هزینه های بهره برداری و کاهش هزینه های ناشی از شکستگی های شبکه و انشعاب های غیرمجاز را از دیگر مزایای هوشمندسازی شبکه توزیع آب عنوان کرد و افزود: بهره مندی از این سامانه (اسکادا) می تواند رضایت عمومی مشترکان در سطح استان را افزایش دهد.
وی پایداری شبکه و فشار آن، افزایش بهره وری، کاهش هزینه های بهره برداری و تنظیم فشار مطلوب شبکه در ساعت های مورد نیاز را از جمله مزایای این سامانه معرفی کرد.
وی با تاکید بر لزوم مدیریت هزینه ها، استفاده از سامانه های مکانیزه و دوربین های مدار بسته به جای استفاده از اپراتور و نیروهای حفاظتی در تاسیسات را در کاهش هزینه ها موثر دانست و خاطر نشان کرد: بر اساس این روش، شبکه و تمام تاسیسات آبرسانی توسط نرم افزار و سامانه هوشمند به صورت متمرکز، هدایت و حفاظت خواهند شد.
خبرگزاری موج
۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۲:۵۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.