English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۱۳:۲۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

زاینده رود خشک شد

زاینده رود خشک شد
معاون بهره برداری و حفاظت شرکت آب منطقه ای استان اصفهان با بیان اینکه خشکسالی امسال به نسبت سه سال گذشته شدیدتر بوده است گفت: بارندگی امسال در مقایسه با متوسط درازمدت در استان حدود 40 درصد کاهش یافته و کاهش بارندگی در حوزه زاینده رود نیزبه همین میزان است.
خشکسالی باز دامن زاینده رود را گرفت.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از واحد مرکزی خبر، معاون بهره برداری و حفاظت شرکت آب منطقه ای استان اصفهان با بیان اینکه خشکسالی امسال به نسبت سه سال گذشته شدیدتر بوده است گفت: بارندگی امسال در مقایسه با متوسط درازمدت در استان حدود 40 درصد کاهش یافته و کاهش بارندگی در حوزه زاینده رود نیزبه همین میزان است.

غلامحسین حیدرپور با اشاره به اینکه به علت خشکسالی سه سال گذشته ورودی به سد زاینده رود حدود 40درصد کاهش یافته است گفت: حجم آب پشت این سد به نسبت متوسط درازمدت 60درصد کاهش یافته است.

او با اشاره به درنظر گرفتن اولویتهای مصرف گفت:فقط در بخش شرب و صنعت با کاهش 30درصدی ،آب تحویل می شود و در بخش کشاورزی آب توزیع نمی شود.

معاون بهره برداری و حفاظت شرکت آب منطقه ای استان اصفهان گفت: اکنون فقط حدود 150 کیلومتر زاینده رود تا سد نکو آباد آب دارد و 200کیلومتر باقیمانده این رودخانه تا تالاب گاوخونی از خشکی رنج می‌برد.

وی با بیان اینکه خشکسالی چهارسال گذشته به شدت منابع آب زیر زمینی را تحت تاثیر قرار داده است گفت: سطح آبهای زیر زمینی در دشتهای مختلف استان اصفهان از چهار تا 12متر کاهش یافته است.

زنده شدن دوباره زاینده رود بستگی به بارشهای سال آینده دارد.
واحد مرکزی خبر
۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۸:۰۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.