English
دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹, ۱۲:۲۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

شاخص رشد مصرف آب در قم منفی شد

شاخص رشد مصرف آب در قم منفی شد
معاون بهره‌برداری آبفای قم گفت: با اقدامات فنی، مدیریتی و فرهنگی گسترده و همکاری آگاهانه مردم، برای نخستین بار شاخص مصرف آب در قم منفی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، محمد عندلیب اظهار داشت: سال گذشته بیش از 85 میلیون مترمکعب آب در قم تولید شد که این میزان نسبت به سال قبل از آن با کاهش هشت دهم درصدی روبه‌رو بود.
وی رشد منفی مصرف آب در قم را از موفقیت‌های آبفای قم برشمرد و خاطرنشان کرد: این موفقیت در حالی به دست آمده است که در سال گذشته با افزایش شش درصدی دما و افزایش سه درصدی مشترکان آب مواجه بودیم که این موارد از عوامل افزایش مصرف آب به شمار می‌روند.
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان قم، سد 15 خرداد، چاه‌های منطقه علیآباد، چاه‌های داخل شهر و چاه‌های اجاره‌ای را منابع تامین آب قم در سال گذشته اعلام کرد و با اشاره به کاهش شدید حجم ذخیره آب سد 15 خرداد و قطع برداشت آب از سد از آذر ماه سال گذشته گفت: به همین سبب برداشت از سد 15 خرداد در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن بیش از 57 درصد کاهش داشته است.
وی حفر 17 حلقه چاه به منظور برطرف شدن نیاز آبی شهر قم را از جمله اقدامات آبفای قم در سال گذشته برشمرد و بیان داشت: بیش از 70 میلیون مترمکعب از آب تولیدی در سال گذشته از حدود 65 حلقه چاه استحصال شد که این میزان حدود 60 درصد نسبت به سال قبل از آن افزایش داشته است.
عندلیب با اشاره به برخی از اقدامات صورت گرفته به منظور مدیریت توزیع اظهار داشت: به لطف خدا سال گذشته توانستیم با بهره‌گیری از سیستم‌های هوشمند و تله‌متری، فشار شبکه در زون‌های مختلف شهر را در ساعات مختلف شبانه‌روز به خوبی کنترل کنیم که این امر در مدیریت تولید و تقاضا کمک شایانی به ما کرد.
وی همچنین با اشاره به اجرای برنامه‌های گسترده فرهنگی و آموزشی صورت گرفته توسط روابط عمومی آبفای قم به منظور نهادینه کردن فرهنگ صحیح آب در بین شهروندان بیان داشت: چاپ و توزیع بروشورهای آموزشی، ساخت و پخش تیزرهای تلوزیونی، اجرای برنامه‌های نمایشی و آموزشی در مدارس قم، حضور کارشناسان شرکت در برنامه‌های مختلف رادیویی و تلوزیونی و همکاری تنگاتنگ با آموزش و پرورش از جمله این فعالیت‌هاست.
معاون بهره‌برداری آبفای قم در ادامه با تشکر و قدردانی از همکاری آگاهانه مردم با شرکت آب و فاضلاب در سال گذشته تاکید کرد: اقدامات گسترده شرکت آب و فاضلاب برای مقابله با خشکسالی بی‌سابقه سال گذشته تنها با همکاری مردم و تعامل و مساعدت مسئولان استان نتیجه داد و توانستیم به سلامت از بحران خشکسالی عبور کنیم.
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۸:۵۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.