English
شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹, ۰۴:۰۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران به ایسنا خبر داد: افزایش 5برابری کیفیت آب قم با ورود آب شیرین

مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران به ایسنا خبر داد:
افزایش 5برابری کیفیت آب قم با ورود آب شیرین
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: با گذشت یک هفته از رسیدن آب شیرین به قم، اکنون شبکه آب این شهر بیشتر از آب شیرین بهره‌مند شده و این آب در نقاط مختلف شهر قم برای استفاده تمام شهروندان توزیع شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایسنا، خسرو ارتقایی از ورود 2500 لیتر در ثانیه آب سرشاخه‌های دز به تصفیه‌خانه آب قم خبر داد و خاطرنشان کرد: این آب پس از ورود به مخازن ذخیره در نقاط مختلف شهر، وارد شبکه توزیع شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تمام نقاط شهر از آب شیرین بهره‌مند شده‌اند، گفت: هم اکنون پایداری در یکنواختی کیفیت آب در شبکه توزیع بیش از 90 درصد است که این میزان در روزهای آینده افزایش می‌یابد.

به گفته ارتقایی، انتقال 2.5 متر مکعب بر ثانیه به شهر قم معادل 75 میلیون متر مکعب در سال، فاز نخست این طرح بزرگ ملی خواهد بود و با تکمیل تونل اول به طول 1700 متر و تکمیل ساخت سد کوچری که هر دو تا سال 1391 اجرایی خواهند شد. علاوه بر این‌که 9 شهر مرکزی دیگر به‌جز قم نیز از آب شیرین برخوردار خواهند شد، ظرفیت انتقال آب نیز از 2.5 متر مکعب به 23 متر مکعب بر ثانیه، معادل 181 میلیون متر مکعب در سال خواهد رسید.

مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران درخصوص تاثیر اجرای این پروژه بر کیفیت آب شرب قم نیز گفت: درحالی که پیشتر سختی آب قم بالغ بر پنج هزار پی‌پی‌ام بوده است، از روز جمعه گذشته و زمان ورود آب شیرین به شبکه آب شهر این میزان به پایین سه هزار رسیده و انتظار می‌رود در روزهای آتی نیز به زیر هزار کاهش یابد که در این صورت، کیفیت آب قم، با کیفیت آب تهران برابری خواهد کرد.

ایسنا
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۹:۳۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.