English
یکشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹, ۰۴:۱۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

چهارمحال و بختیاری می تواند به قطب نیروگاه های برقابی تبدیل شود

چهارمحال و بختیاری می تواند به قطب نیروگاه های برقابی تبدیل شود
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری گفت: این استان با دارا بودن سه هزار و 200 کیلومتر رودخانه در قالب 104 رودخانه دائمی، 53 رودخانه فصلی و 28 رودخانه سیلابی، قابلیت های فراوانی برای تبدیل شدن به قطب نیروگاه های برقابی کشور دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری، شکرالله عباسی با اعلام این مطلب اظهار داشت: ایجاد سه مدل تلمبه ای، جریانی و مخزنی نیروگاه های برقابی کوچک در چهارمحال و بختیاری عملی است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری بیان داشت: مطالعات احداث نیروگاه های برقابی 52 مگاواتی تا یک هزار و 450 مگاواتی انجام شده است و امکان راه اندازی نیروگاه هایی با قدرت بیشتر در این استان وجود دارد.
مهندس عباسی تاکید کرد: این استان در زمینه جذب سرمایه گذار برای احداث نیروگاه های برقابی فرصت های زیادی را از دست داده، اما با توجه به استعدادهای موجود زمینه سرمایه گذاری مطلوبی فراهم است.
وی با اشاره به حق خوزستان در استفاده از درآمدهای نفتی برای توسعه آن استان، اضافه کرد: بحث ترانزیت آبی چهارمحال و بختیاری نیز در وزارت نیرو، با توجه به عبور سه رودخانه آب شیرین از این استان مطرح است تا چهارمحال و بختیاری بتواند از درآمد آب برای توسعه پایدار استفاده کند.
وی با اشاره به مدیریت سدها توسط شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری افزود: طبق توافق های صورت گرفته، شرکت آب منطقه ای اصفهان تا خردادماه امسال فرصت فروش یا واگذاری نیروگاه کوهرنگ را دارد؛ در غیر این صورت مدیریت آن به شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری واگذار خواهد شد .
مهندس عباسی در ادامه افزود: نیروگاه سد کارون 4 نیز که در حال حاضر تحت نظارت شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران است، پس از اتمام کار، اگر پیمانکار فعلی نتواند این نیروگاه را به فروش برساند، مدیریت آن به شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری واگذار می شود.
روابط عمومی شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۴:۰۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.