English
شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۸, ۱۳:۴۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وزیر نیرو از استفاده از ظرفیت ها و منابع جدید تولید برق در سبد انرژی کشور خبر داد.

وزیر نیرو از استفاده از ظرفیت ها و منابع جدید تولید برق در سبد انرژی کشور خبر داد.
استفاده از ظرفیت های جدیدی نظیر زغال سنگ، انرژی بادی، خورشیدی، زمین گرمایی، گاز و ... برای تولید برق از اقلام این سبد است که باید ضمن مطالعه کامل از این ظرفیت ها برای تداوم رشد صنعت برق استفاده شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "مجید نامجو" روز دوشنبه (امروز) در نشست هفتگی شورای برق این وزارتخانه، استفاده از زغال سنگ را از جمله منابع جدیدی نام برد که برای تولید برق در سبد انرژی کشور مورد توجه قرار گرفته است.
وی با بیان آنکه صنعت برق کشور هم اکنون از رشد و بلوغ مناسبی  برخوردار است، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت های جدیدی نظیر انرژی بادی، خورشیدی، زمین گرمایی، گاز و ... برای تولید برق از دیگر اقلام این سبد است که باید ضمن مطالعه کامل از این ظرفیت ها برای تداوم رشد صنعت برق استفاده شود. 
به گفته نامجو، نه تنها ظرفیت زیادی در بخش انرژی های نو در کشورمان وجود دارد بلکه در کشور های همسایه نیز این ظرفیت ها موجود است.
وی با اشاره به برخورداری سواحل کشور از انرژی باد گفت: ایران از پتانسیل های بسیار خوبی در استفاده از انرژی های نو به ویژه انرژی بادی بهره مند است که از آن جمله می توان به ظرفیت های موجود در سواحل چابهار اشاره کرد.
 
سایت خبری وزارت نیرو
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۴:۳۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.