English
پنج شنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۹, ۲۳:۰۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وزیر نیرو به منظور نهایی کردن نقشه راه همکاری های جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در زمینه احداث نیروگاه به این کشور سفر می کند.

وزیر نیرو به منظور نهایی کردن نقشه راه همکاری های جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در زمینه احداث نیروگاه به این کشور سفر می کند.
وزیر نیرو در این سفر قرار است با "تانر ییلدیز" وزیر انرژی ترکیه درخصوص نحوه اجرای طرح احداث 10 هزار مگاوات نیروگاه حرارتی در خاک دو کشور به منظور صدور بخشی از برق تولیدی ایران به ترکیه و نیز احداث 10 هزار مگاوات نیروگاه برقابی مذاکره کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از سایت خبری وزارت نیرو، مهندس "مجید نامجو" روز سه شنبه هفته جاری (13 اردیبهشت ماه) در راس هیاتی عازم ترکیه می شود.
وزیر نیرو در این سفر قرار است با "تانر ییلدیز" وزیر انرژی ترکیه درخصوص نحوه اجرای طرح احداث 10 هزار مگاوات نیروگاه حرارتی در خاک دو کشور به منظور صدور بخشی از برق تولیدی ایران به ترکیه و نیز احداث 10 هزار مگاوات نیروگاه برقابی مذاکره و پیش نویس تهیه شده نقشه راه این همکاری ها را نهایی کند. 
وزیر نیرو در این سفر همچنین در دومین اجلاس بین المللی آب استانبول شرکت می کند.
این اجلاس روزهای 13 تا 15 اردیبهشت ماه جاری (3 تا 5 می سال 2011 میلادی) توسط دبیرخانه سازه های هیدرولیکی ایالتی و با همکاری شهرداری استانبول، انجمن آب و فاضلاب شهر استانبول و دبیرخانه پنجمین اجلاس شورای جهانی آب برگزار می شود.
هدف از برگزاری این رویداد، بحث و بررسی پیرامون چالش های مرتبط با آب در سطح منطقه و یافتن راه حل های مناسب جهت مقابله با آنها است.  
در این رویداد، متخصصان و استادان علوم آب از سراسر جهان گردهم آمده و تصمیم های اخذ شده در پنجمین اجلاس شورای جهانی آب که در سال 2010 در ترکیه برگزار شد را مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهند داد.   
 
سایت خبری وزارت نیرو
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۴:۴۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.