English
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹, ۱۸:۰۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

هشتمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران آبان برگزار می‌شود

هشتمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران آبان برگزار می‌شود
هشتمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران 18 آبان ماه امسال در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری مهر، فرزین انتصاریان مجری و عضو شورای سیاست گذاری جایزه ملی کیفیت ایران، با اعلام این خبر گفت: هشتمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران، همانند سنوات گذشته در روز 18 آبان‌ ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما با حضور مقامات عالی‌رتبه کشور انجام خواهد شد  و فرآیند اجرایی آن در حال انجام است.

وی در خصوص نحوه مشارکت سازمان ‌ها و بنگاه‌های اقتصادی اعم از تولیدی و خدماتی در این جایزه علمی و ملی، اظهار داشت: علاقمندان می‌توانند برای مشارکت در این دوره با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی جایزه به نشانی WWW.inqa.org و تکمیل فرم درخواست، وارد فرآیند شوند.

انتصاریان ادامه داد: متقاضیان پس از ثبت‌ نام، در دوره‌های آموزشی شرکت کرده و سپس براساس مدل جایزه ملی کیفیت ایران، اظهارنامه‌های خود را تکمیل و تحویل ‌می ‌دهند، پس از آن ارزیابان جایزه با حضور در محل سازمان متقاضی، سازمان را ارزیابی کرده و براساس امتیازات اخذ شده، سطح متقاضی را مشخص می کنند.

رئیس انجمن مدیریت کیفیت ایران، سپس با اشاره به سطوح جایزه ملی کیفیت ایران، گفت: جایزه ملی کیفیت ایران دارای سه سطح تندیس، تقدیرنامه اشتهار به کیفیت و گواهی‌نامه اهتمام به کیفیت است که در میان این سطوح، گواهی اهتمام پایین‌ترین سطح براساس مدل ارزیابی جایزه ملی کیفیت ایران بوده و فقط مبین همت یک سازمان در مسیر مدیریت کیفیت بوده و سطح اشتهار مبین دستیابی به نتایج ملموس است.

وی افزود: دریافت تندیس نشانه بلوغ سازمانی و دستیابی به نتایج عالی در سطوح ملی و حتی جهانی است. انتصاریان در ادامه به تشریح مزایای حضور سازمان‌های اقتصادی در فرآیند جایزه ملی کیفیت ایران اشاره و بیان کرد: جایزه ملی کیفیت ایران، فقط یک جایزه و یا وسیله‌ای برای تبلیغ سازمان و محصول و خدمات نیست، بلکه ابزاری برای سنجش نقاط قوت و قابل بهبود آن‌ها است که همچون آیینه‌ایی در مقابل سازمان های متقاضی قرار گرفته و در معیارهای گوناگون این نقاط را برای تعریف و اجرای پروژه‌های بهبود، نمایان می‌سازد.

مجری جایزه ملی کیفیت ایران سپس با اشاره به نام‌گذاری سال 1390 به عنوان سال "جهاد اقتصادی"، گفت: یکی از اهداف مهم جهاد اقتصادی توسعه و شکوفایی اقتصاد ملی است و کیفیت به معنای جامع آن نقش مهمی در تحقق این هدف ملی، ایفا می کند. از این رو در سال جاری با گستردگی بیشتری، دوره هشتم جایزه را برگزار خواهیم کرد.

وی در مورد برنامه زمانی دوره هشتم جایزه، خاطرنشان کرد: ثبت‌ نام‌ها تا پایان تیر ماه و ارزیابی‌ها تا پایان شهریور‌ماه امسال انجام شده و نتایج هم‌زمان با مراسم روز ملی کیفیت به طور رسمی اعلام می شود.

جایزه ملی کیفیت ایران به استناد مصوبات یکصد و دومین جلسه شورای ‌عالی استاندارد بر پا شده که مصوبات آن براساس قوانین سازمان استاندارد، مصوب سال 1371 مجلس شورای اسلامی، در زمره قوانین و مقررات ملی لازم ‌اجراء در خصوص مسایل مرتبط با کیفیت و استاندارد است.

خبرگزاری مهر
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۶:۲۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.