English
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹, ۰۷:۵۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ایجاد شبکه علمی در حوزه مدیریت منابع آب

ایجاد شبکه علمی در حوزه مدیریت منابع آب
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر پیشنهاد ایجاد شبکه علمی منابع آب را ارائه کرد و گفت: با راه اندازی این شبکه می توان کلیه داده های این حوزه را در سایتی درج کرد و در اختیار فعالان این حوزه قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر علیرضا رهایی صبح امروز سه شنبه در چهارمین کنفرانس مدیریت منابع آب ایران با اشاره به تحقیقات جهانی در خصوص چالشهای منابع آب، افزود: طبق گزارشی که از این تحقیق در سال 1996 منتشر شد توسعه پایدار و راه های رسیدن به آن، چگونگی تولید آب سالم و کافی، چگونگی ایجاد تعادل میان رشد جمعیت و تامین آب سالم و نحوه تامین نیازهای بخشهای مختلف از جمله چالشهای آینده جهان خواهد بود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه تا سال 2050 بیش از 2 میلیارد نفر در دنیا با مشکل کم آبی مواجه خواهند شد، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه بخش عمده ای از آب مصرفی صرف بخش کشاورزی می شود، در صورت بی توجهی به بحران کم آبی در آینده زمینهای کشاورزی به شوره زار تبدیل می شود.

وی با تاکید بر اینکه رفع موانع موجود در حوزه آب نیاز به اصلاح الگوی مصرف دارد، ادامه داد: در این راستا دانشگاه صنعتی امیرکبیر از سالها قبل در این حوزه وارد شده است و با ایجاد پژوهشکده مهندسی محیط زیست و ایجاد رشته هایی در این حوزه بستر مناسبی را برای اجرای پروژه های تحقیقاتی فراهم کرده است.

رهایی ایجاد شبکه علمی از اطلاعات و داده ها در حوزه منابع آب را پیشنهاد داد و در این باره توضیح داد: در این شبکه پروژه های تحقیقاتی که در دانشگاه تعریف و اجرایی می شود درج می شود تا بتوان از کارهای موازی جلوگیری کرد. این شبکه می تواند به میزبانی دانشگاه امیرکبیر و تحت نظارت وزارت نیرو راه اندازی شود.

خبرگزاری مهر
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۵:۴۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.