English
پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹, ۲۰:۵۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

چهار هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح انتقال آب به فلات مرکزی اختصاص یافت

چهار هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح انتقال آب به فلات مرکزی اختصاص یافت
نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی از اختصاص چهار هزار میلیارد ریال برای اجرای پروژه تونل انتقال آب بهشت آباد به فلات مرکزی خبر داد.
'عوض حیدرپور' روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بزودی چهار هزار میلیارد ریال دیگر برای این پروژه اختصاص خواهد یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا، وی با بیان اینکه این پروژه عظیم در مجموع به یکهزار میلیارد تومان نیاز دارد، گفت با اجرایی شدن این کار سالانه حدود 800 میلیون مترمکعب آب از تونل بهشت آباد به فلات مرکزی منتقل می شود.
نماینده مردم شهرضا تاکید کرد:‌کار مطالعاتی این پروژه انجام شده است و بزودی قرارداد این پروژه با قرارگاه خاتم منعقد خواهد شد.
نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: با احداث این تونل و افزایش حجم آب زاینده رود، حق آبه کشاورزان خاصه شرق اصفهان که طی سالهای اخیر به دلیل کمی بارشها داده نشده است،‌ از این طریق داده خواهد شود.
وی با اشاره به اینکه مشکل کشاورزان استان اصفهان در عدم کشت محصولات کشاورزی به دلیل خشکسالی است، گفت:‌ باید در بخش کشاورزی به صورت بهینه از آب استفاده کرد تا مشکلی بوجود نیاید.
حیدرپور با بیان این که مساله آب از مهمترین مباحث استان می باشد، افزود: می کوشیم تا با جذب سرمایه گذاریهای بخش خصوصی،‌ منابع آبی استان را افزایش دهیم.
طرح انتقال آب فلات مرکزی ایران موسوم به بهشت آباد با تونلی به طول 64 کیلومتر، هم اکنون مراحل پایانی طراحی و مطالعه را طی می کند.
این طرح علاوه بر تامین آب استان چهارمحال وبختیاری، برای تامین بخشی از آب شرب استانهای یزد، کرمان و اصفهان نیز در دستور کار دولت قرار دارد.
موقعیت این طرح در دو استان چهارمحال وبختیاری و اصفهان است به گونه ای که موقعیت سد و ورودی تونل در پنج کیلومتری شهرستان اردل در استان چهارمحال وبختیاری و خروجی تونل روی رودخانه زاینده‌رود و در شش کیلومتری شهرستان باغبهادران در استان اصفهان در نظر گرفته شده است.
ایرنا
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۹:۲۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.