English
شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹, ۱۳:۳۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دولت باید وزیر وزارت‌خانه‌های ادغام شده را به مجلس معرفی کند

دولت باید وزیر وزارت‌خانه‌های ادغام شده را به مجلس معرفی کند
یک عضو کمیسیون امنیت ملی، اظهار امیدواری کرد که برداشتی که دولت نسبت به وزارتخانه‌های ادغام شده و وزرای معرفی شده دارد، منطبق با قانون باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایسنا، جواد جهانگیرزاده، نماینده ارومیه با اشاره به اظهارات معاون پارلمانی رییس‌جمهور مبنی بر اینکه وزارتخانه‌های جدید نیازی به معرفی وزیر برای کسب رای اعتماد ندارند گفت: براساس ماده 53 قانون برنامه پنجم که دولت را مکلف کرده یک یا چند وزارتخانه را ادغام نماید باید تا پایان سال تعداد وزارتخانه‌ها از 21 وزارتخانه به 17 وزارتخانه کاهش یابد ضمن اینکه در ذیل همین ماده تصریح شده است که وظایف و اختیارات وزارتخانه‌های جدید با پیشنهاد دولت به تصویب مجلس می‌رسد.

وی در همین زمینه اصل 137 قانون اساسی را مورد اشاره قرار داد که براساس آن هر یک از وزیران، مسوول وظایف خاص خویش در برابر رییس‌جمهور و مجلس هستند و تا زمانی که این وظایف و اختیارات به تصویب مجلس نرسیده باشد امکان تعیین وزیر توسط دولت ممکن نیست.

این نماینده مجلس با یادآور این نکته که اگر مجلس به نیکزاد به عنوان وزیر مسکن رای اعتماد داده براساس وظایف مصرحه وزارت مسکن این انتخاب صورت گرفته ادامه داد: مشخص نیست که با افزایش قابل توجه وظایف این وزارتخانه جدید و اختیارات وزیر جدید نظر مجلس چگونه باشد البته این به معنای مخالفت مجلس با ادامه وزارت نیکزاد نیست چرا که وی جزو وزرای فعال و با ارتباطات مناسب با مجلس می باشد.

جهانگیرزاده همچنین تذکر آیین‌نامه‌ای خود را مورد بحث قرار داد که مورد تایید رییس مجلس قرار گرفته است و اظهار امیدواری کرد که برداشت دولت نیز در این خصوص منطبق با قانون باشد و از ایجاد هرگونه اصطکاک در روابط بین مجلس ودولت در این خصوص جلوگیری شود.

ایسنا
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۸:۴۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.