English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۰۳:۴۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تجدید نظر در نحوه محاسبه گاز بها بر اساس اقلیم بندی در کشور

تجدید نظر در نحوه محاسبه گاز بها بر اساس اقلیم بندی در کشور
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز از باز پرداخت (تعدیل) برخی قبوض گاز در 600 شهری که اقلیم بندی شان تجدید نظر شد ،خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از واحد مرکزی خبر، مجتبی شیخ بهایی با اشاره به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها گفت: تمام تلاش همکاران ما در شرکت ملی گاز این است که مردم آسایش و رفاه داشته باشند. مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران در گفت وگو اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی دولت در باره اقدامات اصلاحی برای تعدیل قیمت گاز اظهار داشت : جلسات متعددی با سازمان هواشناسی و ستاد هدفمندی یارانه‌ها داشتیم و اقلیم بندی های جدید بر این اساس تعیین شد و براساس مصارفی که در گذشته بود ،به یک جمع‌بندی رسیدیم و نحوه محاسبه قیمت گاز تعیین شد مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در این مورد اظهار داشت: در 600 شهر اصلاحاتی در جمع‌بندی بخش اقلیم‌ها انجام شده است. در واقع با اصلاح اقلیم‌ها، روی قبوض آینده مشترکان در این شهرها بازپرداختی انجام می‌شود تا بخشی از بار هزینه‌ها کاهش یابد.

اصلاح اقلیم‌بندی‌ها در سیستم محاسبه گاز مصرفی از یک هفته پیش آغاز شده است و هر زمان که اصلاحات برای خانواری اجرایی شود، روی قبض آنها مشخص می‌شود.

وی تصریح کرد:در بازنگری صورت گرفته حدود 600 شهر در اقلیم بندی شان تجدیدنظر شد.

شیخ بهایی گفت: این 600 شهر در قبوض آینده خود بازپرداختی دارند که این موضوع می‌تواند موجب تعدیل قبوض شود.

وی با اشاره به کاهش زمان کنتور خوانی ها از 45 روز به 35 روز گفت: سعی داریم از اول خرداد سال 90 به بعد قبوض را هر 35 یا 36 روز صادر کنیم. مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز خاطر نشان کرد: در گذشته از تاریخ 15 آبان تا 15 فروردین را 5 ماه سرد عنوان می‌کردیم اما در اصلاحیه اخیر از اول آبان تا 30 فروردین را برای اقلیم‌های یک و دو در نظر گرفتیم که به صورت 6 ماهه محاسبه که از این بابت هم تعدیل صورتحساب برخی از مشترکین را خواهیم داشت. وی با اشاره به بیمه مشترکین گاز طبیعی گفت: بیمه مشترکین گاز طبیعی از بهمن سال 87 آغاز شده است که تاکنون نیز ادامه داشته و رقمی که برای بیمه هر مشترک پرداخت می‌کند همانند رقم سال گذشته برای خانوار شهری 100 تومان و خانوار روستایی 50 تومان محاسبه می‌شود.

ضمنا خسارت پرداختی به مشترکین افزایش یافته است. شیخ بهایی در بخش دیگری از سخنانش گفت: مشترکانی که متقاضی قسطی کردن قبوض گاز هستند می توانند از این امکان بهره مند شوند . مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز خاطر نشان کرد: 85 درصد مشترکین مبلغ قبوض شان کمتر از 40 هزار تومان بوده است و بیش از 80 درصد پرداخت داشته و در فاصله باقیمانده نیز مابقی مشترکان با توجه به تاریخ مندرج اقدام به پرداخت خواهند کرد. وی در پایان اظهار داشت: با توجه به تعدیلات اعلام شده و نیز ورود به فصل‌های کم مصرف گاز قطعاً شاهد کاهش قابل توجه مبالغ صورت حسابهای جدید گازبها خواهیم بود.
واحد مرکزی خبر
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۴:۴۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.