English
جمعه، ۱۳ تیر ۱۳۹۹, ۰۰:۰۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

90 درصد آب استان بوشهر از استانهای همجوار تامین می شود

90 درصد آب استان بوشهر از استانهای همجوار تامین می شود
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای بوشهر گفت: هم اکنون بیش از 90 درصد از آب آشامیدنی بوشهر از استانهای همجوار تامین می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری مهر، شاهپور رجایی بعد از ظهر پنجشنبه بررسی طرح جامع آب کشور با نگاه استان بوشهر بر اجرای این طرح در استان بوشهر تاکید کرد و اظهار داشت: طرح جامع آب باید زمینه دستیابی به مدیریت بهم پیوسته منابع آب را با مشارکت ذی نفعان در محدوده هر یک از حوضه های آبریز کشور فراهم کند.

وی افزود: با توجه به خشکسالی های چند سال اخیر باید فرایند آب در بوشهر را به نحوی شایسته مدیریت کنیم و برنامه جامعی برای حفاظت و حراست از منابع آب استان ترسیم نماییم.

رجایی با اشاره به اینکه برخی اوقات عدم آگاهی موجب بروز بعضی ناهنجاری ها در جامعه می شود ،افزود: باید به شهروندان استان آگاهی های لازم در خصوص خطرات خشکسالی و عدم رعایت الگوی مصرف آب داده شود تا با حساسیت بیشتری آن را استفاده کنند.

ایشان با بیان اینکه تغییر نگرش نسبت به آب مستلزم عزم همگانی است خواستار مشارکت تمامی نهادها ، رسانه ها و شهروندان استان جهت نهادینه کردن صرفه جویی و مصرف بهینه آب در استان بوشهر شد.

کارشناس مهندسین مشاور آبگیر در بوشهر نیز گفت: امروزه حفظ و صیانت از منابع آب و بهره برداری بهینه، اقتصادی و عادلانه از آب یک مسئله جهانی است.

دکتر ابوالفضل شمسایی افزود: تاکید جامعه جهانی بر این است که دولت ها و ملت ها در مقوله آب به عنوان کلید توسعه نگاه کنند و منابع آب موجود را عنصر اصلی آمایش سرزمین و توسعه پایدار به شمار آورند.

وی با اشاره به اهداف طرح مطالعات جامع آب که تعیین یک چارچوب کلان به منظور برنامه ریزی منظم و کامل توسعه منابع آب است افزود: این طرح شرایط اقلیمی و زیست محیطی ، امکان دسترسی عادلانه همگان به آب سالم و کافی بر مبنای الگوی مصرف مناسب در راستای منابع ملی و توسعه پایدار کشور را فراهم می کند.

خبرگزاری مهر
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۸:۰۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.