English
پنج شنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۹, ۲۲:۲۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

رعایت شاخص‌های زیست‌محیطی لازمه بهره‌برداری پایدار از منابع آبی است

رعایت شاخص‌های زیست‌محیطی لازمه بهره‌برداری پایدار از منابع آبی است
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی گفت: عمل به شاخص‌های زیست‌محیطی لازمه بهره‌برداری پایدار از منابع خدادادی آب است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، ارسلان هاشمی ظهر امروز در جلسه مشترک مدیران ارشد شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی و محیط زیست، در بحث پروژه‌های توسعه آبی استان بر ضرورت تعامل بین‌بخشی و رعایت ارزیابی زیست‌محیطی تاکید کرد و توجه به آن را امری اجتاب‌ناپذیر دانست.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی در ادامه این نشست ارتباط تنگاتنگ بین شرکت آب منطقه‌ای و اداره کل محیط زیست را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به ارزیابی و پایش دقیق کمی و کیفی آلودگی آب‌های سطحی و زیرزمینی استان توسط کارشناسان این شرکت گفت: عمل به شاخص‌های زیست‌محیطی لازمه بهره‌برداری پایدار از منابع خدادادی آب است که غفلت از آن سلامت جامعه را به خطر خواهد انداخت.
هاشمی با تاکید بر رعایت ابعاد زیست‌محیطی در پروژه‌ها توسط تمام مشاوران و دست‌اندرکاران مرتبط با اجرای پروژه‌های آبی اظهار داشت: این بررسی‌های دقیق و پایش‌ها به منظور اهمیت‌ موضوع آبرسانی است که تکمیل سدها و شبکه‌های پایاب بدون این رعایت‌ها امکان‌پذیر نیست.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی در ادامه تصریح کرد: رعایت ارزیابی زیست‌محیطی لازمه بسترسازی برای توسعه طرح‌های مختلف شرکت است و معتقدیم هرچند اجرای پروژه‌های عمرانی از اهمیت بالایی برخوردار است اما حفظ زیست‌بوم‌ها نیز اهمیت قابل توجهی دارد.
هاشمی اظهار داشت: سرانه آب مورد نیاز مشخص است و با وجود اینکه برای تامین آب برای مصرف شرب، صنعت و کشاورزی مجبور به انجام کارهایی در زمینه پروژه‌های عمران آبی هستیم اما در کنار آن ملزم به رعایت ملاحظات زیست‌محیطی نیز هستیم که با دقت مورد توجه است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی در ادامه این نشست مهندسی رودخانه‌ها، تغذیه مصنوعی شبکه آبیاری و زهکشی را از فعالیت‌های شاخص آب منطقه‌ای دانست و با اشاره به سدهای خداآفرین، شهید مدنی و شهریار به عنوان بزرگ‌ترین پروژه‌های شرکت با آثار اقتصادی و اجتماعی گسترده تصریح کرد: این فعالیت‌های نام برده شده به طور قطع سهم زیادی در توسعه زیرساخت‌ها، اشتغال و درآمدزایی دارند.
بیوک رئیسی مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی نیز در این جلسه بر ضرورت نگاه فرابخشی در اجرای پروژه‌های عمرانی بخش آب تاکید کرد و حفاظت از محیط زیست را به عنوان یک الزام دارای مبنای شرعی و قانونی دانست.
وی تصریح کرد: مبارزه با آلودگی‌ها در کنار شناسایی کانون‌های آلاینده منابع آب باید با دقت و شدت مورد توجه باشد و در این زمینه همکاری مشترک دفاتر تخصصی آب منطقه‌ای و حفاظت محیط زیست ضروری است.
کارشناسان و مدیران دفاتر تخصصی آب منطقه‌ای و محیط زیست در پایان جلسه به بیان دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود پرداختند.
در ادامه مقرر شد این جلسات به منظور بهینه‌سازی فعالیت‌ها و حفظ سلامت جامعه تداوم یابد.
همچنین طبق نظامنامه تدوین شده بین دو سازمان آب منطقه‌ای و محیط زیست، فعالیت‌ها به طور منظم ادامه داشته و نتیجه بررسی‌های جلسات و کارگروه‌ها به طور سالانه به جلسه مدیران ارشد ارجاع خواهد شد.
خبرگزاری فارس
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۸:۱۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.