English
جمعه، ۲۷ دی ۱۳۹۸, ۲۳:۴۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

عضو کمیسیون تلفیق قانون برنامه پنجم توسعه گفت: ادغام وزارتخانه ها در راستای سیاست های اجرایی تدوین شده، سبب چابکی دولت خواهد شد.

عضو کمیسیون تلفیق قانون برنامه پنجم توسعه گفت: ادغام وزارتخانه ها در راستای سیاست های اجرایی تدوین شده، سبب چابکی دولت خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری مهر، علی اصغر یوسف نژاد افزود: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه قرار است تعداد وزارتخانه ها از 21 مورد به 17 وزارتخانه کاهش یابد.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون برابر شرایطی که در منطقه وجود دارد ایران نسبت به شرایط اداری خود از تعداد وزارتخانه های بیشتری نسبت به متوسط تعداد وزارتخانه های کشورهای دنیا برخوردار است.
 
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هم اکنون متوسط وزارتخانه های دنیا بین 13 تا 14 وزارتخانه است تصریح کرد: برخی کشورهای دنیا دارای هفت وزارتخانه و تعدادی هم 20 وزارتخانه را در خود جای دادند.
 
یوسف نژاد با بیان اینکه ایران اسلامی در حال اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی است یادآورشد: دولت برای اینکه در فعالیت های برنامه ریزی و استراتژیک وارد و بتواند بحث حاکمیتی را دنبال کند ناگزیر به کاهش و اذغام وزارتخانه ها است.
 
وی با اعلام این مهم که هم اکنون بسیاری از فعالیت ها در وزارتخانه ها گم بوده و به صورت موازی انجام می شود افزود: به عنوان نمونه فعالیت های فرهنگی توسط چندین وزارتخانه به صورت موازی انجام و در مقابل بسیاری از فعالیت های زیرساختی را چندین وزارتخانه با هم انجام می دهند که سبب هدررفت انرژی و هزینه های مملکت می شود.
 
یوسف نژاد افزود: بر این اساس با ادغام وزارتخانه ها، فعالیت های مشابه و موازی حذف و سبب ایجاد زیرساخت های جدید خواهد شد.
 
این نماینده مجلس گفت: هم اکنون ادغام وزارتخانه های صنایع و بازرگانی، نفت و انرژی و کار و امور اجتماعی و رفاه و تامین اجتماعی کلید خورده است و دولت مکلف به ایجاد ساختار این وزارتخانه ها خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه ادغام وزارتخانه های صایع و بازرگانی سبب افزایش تولید و توسعه تجارت می شود و ادغام وزارتخانه های نفت و انرژی نوعی اقدام کارشناسی است افزود: در مورد ادغام وزارتخانه های کار و رفاه باید گفت که فعالیت های این دو وزارتخانه ها از جهاتی فراوان به یکدیگر شباهت دارد.
 
عضو کمیسیون تلفیق قانون برنامه پنجم توسعه با بیان اینکه ادغام وزارتخانه ها به سبک شدن و چابک ماندن دولت کمک خواهد کرد، افزود:این مهم سبب می شود که تصدی گری ها در دولت جای خود را به فرماندهی و نظارت بدهد.
 
وی با بیان اینکه ادغام وزارتخانه ها همچنین سبب بهره وری و راندمان در تولید می شود افزود: با تحقق این مهم ساختار وزارتخانه ها به صورت نظام جدید هماهنگ و متقن در خواهد آمد.
 
یوسف نژاد در عین حال با بیان اینکه مجلس، موضوع تحقیق و تفحص از عملکرد دولت در برنامه چهارم را اجرایی خواهد کرد گفت: عملکرد برنامه چهارم توسعه باید نقد و بررسی و نقاط ضعف و قوت این برنامه به صورت متقن ارائه وعملیاتی شود.
خبرگزاری مهر
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۲۳:۵۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.