English
پنج شنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۹, ۱۷:۳۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

رییس اتاق بازرگانی تهران: کم‌کردن سهم صنعت از درآمد هدفمندی یارانه‌ها توجیه ندارد

رییس اتاق بازرگانی تهران:
کم‌کردن سهم صنعت از درآمد هدفمندی یارانه‌ها توجیه ندارد
رییس اتاق بازرگانی تهران با ابراز نگرانی نسبت به کاهش سهم صنعت از درآمد هدفمندسازی یارانه‌ها تصریح کرد: این کار قطعا به صنعت لطمه می‌زند، چرا که پشتیبانی‌های مالی حتی با همان 30 درصد سهم جوابگو نبود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آخرین روز هفته گذشته مجلس شورای اسلامی تصویب کرد که سهم خانوار از محل اجرای قانون هدفمند‌کردن یارانه‌ها 80 درصد و سهم صنعت 20 درصد شود.

این مصوبه در حالی است که پیش از این برخی فعالان اقتصادی خواستار افزایش کمک‌های دولتی شده بودند. از سوی دیگر دو روز پیش از این مصوبه مجلس، رییس اتاق ایران که حضوری فعال در کمیسیون‌های مجلس دارد عنوان کرده بود در کمیسیون تلفیق هرچند عنوان شده بود که سهم تولید از درآمد هدفمندسازی یارانه‌ها به 20 درصد کاهش یابد اما این گونه نشده است.

یحیی آل‌اسحاق ـ رییس اتاق بازرگانی تهران ـ در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در این مورد گفت: این کار به صنعت لطمه می‌زند. واقعیت این است که نیاز صنعت به پشتیبانی‌های مالی حتی با آن 30 درصد هم جوابگو نبود.

رییس اتاق تهران ادامه ‌داد: فعالان اقتصادی درباره بخش پولی یک هزینه جاری دارند که وقتی آن تامین نشود برخی از آن‌ها چون محصولاتشان اقتصادی نیست، مجبور به تغییر خط تولید خود می‌شوند. چرا که با اضافه شدن قیمت‌های حامل‌های انرژی نمی‌توانند ادامه کار دهند و باید خط تولید خود را تغییر دهند اما برای این کار هم نیاز به تسهیلات دارند.

وی اضافه کرد: بنابراین این تولیدکنندگان هم برای تامین هزینه‌های جاری خود و هم برای تغییر خط تولید خود با مشکل مواجه می‌شوند، بنابراین کم کردن سهم بخش صنعت از درآمد هدفمندسازی یارانه‌ها توجیه ندارد.

آل‌اسحاق تصریح کرد: اکنون بخش تولید کشور اعم از صنعت، معدن و کشاورزی حتی با آن 30 درصد هم پشتیبانی مالی نمی‌شدند و اگر سهم آن‌ها 20 درصد باشد با مشکل مواجه می‌شوند.

وی در پایان با ابراز رضایت از عملکرد دوره اول هدفمندسازی یارانه‌ها در زمینه حمایت از خانوار متذکر شد: در دوره اول هدفمندسازی یارانه‌ها، این حمایت از خانوارها صورت گرفت و حال در دوره دوم هدفمندسازی یارانه‌ها باید حمایت از صنعت مدنظر قرار بگیرد.

ایسنا
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۰:۲۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.