English
دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹, ۱۳:۲۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

معاون وزیر صنایع و معادن به ایسنا خبر داد: معرفی پروژه‌های کوچک به بانک برای دریافت تسهیلات نوسازی تا آخر اردیبهشت

معاون وزیر صنایع و معادن به ایسنا خبر داد:
معرفی پروژه‌های کوچک به بانک برای دریافت تسهیلات نوسازی تا آخر اردیبهشت
معاون وزیر صنایع و معادن از معرفی کلیه‌ پروژه‌های کوچک به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات بازسازی و نوسازی ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی تا پایان اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایسنا، رضا فاطمی‌امین درباره‌ آخرین اقدامات وزارت صنایع و معادن برای اعطای تسهیلات بازسازی و نوسازی به واحدهای صنعتی توضیح داد: تسهیلات بازسازی و نوسازی در دو قسمت به پروژه‌های بزرگ و کوچک پرداخت می‌شود.

وی گفت: تاکنون حدود دو هزار واحد برای دریافت این تسهیلات ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد حدود هزار و 400 مورد مربوط به پروژه‌های کوچک و 600 مورد مربوط به پروژه‌های بزرگ و نوسازی می شود.

او با اشاره به این‌که معرفی کلیه‌ی پروژه‌های کوچک به بانکهای عامل برای دریافت تسهیلات تا پایان اردیبهشت ماه انجام می‌شود، اضافه کرد: پروژه‌های بزرگ نیز تا پایان خرداد ماه برای دریافت تسهیلات به بانکهای عامل معرفی می‌شوند.

فاطمی‌امین ادامه داد: فهرستی شامل 23 پروژه‌ی عمومی در زمینه‌ی بازسازی و نوسازی را تهیه کرده‌ایم تا بنگاه‌ها در صورت تمایل، یک یا چند مورد از این پروژه‌ها را اجرا کنند تا فرآیند انتخاب پروژه‌های بازسازی و نوسازی تسریع شود. از جمله‌ی این پروژه‌های عمومی نیز می‌توان به اصلاح الکتروموتورها، عایق‌بندی، سیستم خازن‌گذاری و عایق‌کاری کوره‌ها اشاره کرد.

معاون وزیر صنایع و معادن اضافه کرد: شرکت‌ها بعد از انتخاب یکی از این پروژه‌ها ظرف یک هفته به بانک عامل معرفی شده و برای دریافت تسهیلات نیازی به ارائه طرح توجیهی ندارند و تسهیلات با سود 9 درصد به آنها پرداخت می‌شود.

رئیس ستاد تحول صنایع و معادن در واکنش به این اظهارنظر که ممکن است بانکها برای دادن تسهیلات بازسازی و نوسازی ضمانتهای سنگینی از واحدهای تولیدی بگیرند، گفت: با بانک سپه مذاکره کردیم تا روند اعطای تسهیلات تسهیل شود.

به گفته‌ی وی دو بانک سپه و ملی بانکهای عامل اعطای تسهیلات بازسازی و نوسازی به واحدهای صنعتی هستند.

فاطمی‌امین اضافه کرد: متوسط تسهیلات پرداختی به هزار و 400 پروژه کوچک حدود 120 میلیون تومان به ازای هر پروژه است و ارزش پروژه‌های بزرگ نیز بستگی به حجم کاری آنها دارد.

سخنگوی وزارت صنایع و معادن خاطرنشان کرد: ‌وزارت صنایع و معادن از همه‌ی واحدهای صنعتی مشمول بسته حمایتی دعوت می‌کند تا هرچه سریع‌تر برای ثبت‌نام در طرح اعطای تسهیلات بازسازی و نوسازی به سایت www.stms.ir مراجعه کنند و کلیه‌ی فرآیند ثبت‌نام نیز به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

ایسنا
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۰:۳۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.